Прикмети на 1 березня: що не можна робити в перший день весни

1 березня відзначається народний свято, Ярилин день. Також у народі його називають Ярило, Пров, Данило-новачок. Це свято наші предки

присвячували давнього слов’янського бога весни і родючості Ярилу, в честь якого і названо свято.

Також за традицією в цей день люди проводжали зиму і зустрічали весну. Данило-новачок – ще одна назва цього свята, яке використовується в ряді регіонів, з’явилось на честь першого дня весни

Традиція святкувати 1 березня Ярилин день збереглася в багатьох регіонах донині. Хоча зараз це свято частіше називають по-іншому – Перший день весни. Відзначають його, як і раніше, дуже шумно і весело, з народними гуляннями, піснями, танцями, проводять різні ігри, змагання, влаштовують ярмарки та подання.

Люблять цей день ті, хто займається роботою в полі і сільським господарством, адже для них цей день фактично є останнім повноцінним вихідним перед початком нового сезону польових робіт.

Свято Ярилин день зародився дуже давно, а тому не дивно, що за довгі роки свого існування він набув безліч народних прикмет, обрядів, повір’їв.

Наприклад, якщо напередодні свята вночі випаде сніг, то в селах і селах прийнято відправляти дітей розчищати сходинки ганку, стежки до криниці або річці. Згідно з повір’ям, такий обряд здатний подарувати дітям здоров’я і принести у дім щастя, спокій і гармонію.

Існує свій обряд для вагітних жінок Ярилин день 1 березня. Якщо ранок у цей день видався ясний, то майбутньої матері потрібно обов’язково подивитися на схід сонця і трохи погрітися в його ласкавих теплих променях. Вважається, що цей обряд допоможе жінці виносити і народити здорову дитину.

У давнину В цей день також особливий обряд проводили бабки-повитухи. Вони приносили в дім трохи снігу, а коли він розтане, то цією водою мили обличчя і руки. Згідно з народним повір’ям, тала вода з весняного снігу надає їм чистоту і особливу силу.

Вважалося гріхом працювати в цей день, виконувати будь-яка праця, займатися рукоділлям, сваритися і лаятися, лихословити і здійснювати гріховні вчинки.

Прикмети 1 березня

Якщо в цей день кинути в сніг гілку і вона при цьому просяде, то дуже скоро потеплішає і весна остаточно вступить у свої права.

Якщо ж у Ярилин день голосно ворони раскаркались, то скоро знову похолодає.

У народі донині побутує повір’я, що розтоплений сніг у цей день володіє цілющими властивостями і чудодійною силою.