Прикмети і свята 15 серпня: що не можна робити

15 серпня у всьому світі та в Україні відзначають кілька свят. Серед них: День археолога, Успіння Пресвятої Богородиці у західних християн.

У народі – Степан-сінник (Степанів день). Прикмети зможуть розповісти, якою буде погода.

День археолога

В Україні отримав статус державного свята у 2008 році, згідно з указом президента №694/2008. Мета цієї події – відзначити внесок археологів у науку і вивчення історії. Знамениті відкриття: руїни храму Артеміди, гробниця фараона Тутанхамона, саркофаги в Долині царів, залишки легендарного Лабіринту – палацу Мінотавра і багато іншого.

Успіння Пресвятої Богородиці

Ця дата присвячена спогаду про смерть Божої Матері Марії та Її тілесне вознесіння на небеса. У католицькій церкві має статус торжества і відзначається щорічно 15 серпня. За однією з версій, за три дні до смерті Діви Марії до неї прийшов архангел Гавриїл та сповістив про швидкий перехід до блаженного Успіння. Вона закликала всіх апостолів, щоб з ними попрощатися. Її тіло було поховано в Гефсиманії біля Єрусалима. У деяких країнах Західної Європи – Австрії, Греції, Франції, цей день є національним святом і вихідним.

Прикмети 15 серпня

Яка погода цього дня – таким і вересень буде.

Йде дощ – буде добрий урожай.

Дует північно-східний вітер – урожай зернових буде поганим.

Яка з ранку погода – такою ж буде наступні 6 тижнів.

Молодик – до дощової погоди, зростаючий місяць – до посушливої.

Павуки плетуть маленьку павутину – до дощу.

Жаби голосно квакають – до дощу.

Що не можна робити 15 серпня
У народі вважалося, що Степан – захисник коней, тому тварин не можна використовувати для роботи. Інших серйозних заборон немає.