Протягом місяця на ЗНО зареєструвалися понад 9 тисяч учасників Полтавщини

У Харківському регіональному центрі оцінювання якості освіти повідомляють, що станом на 7 березня для участі в ЗНО на Полтавщині зареєструвалися 9063 учасники. Очікувана кількість — понад 12600. Реєстрація на тестування триватиме до 25 березня.

Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні розпочалася 5 лютого. За місяць учасників із Полтавщини зареєструвалося понад 9 тисяч. Це 72% від очікуваної кількості.

— За попередніми прогнозами 2019 року в Полтавській області очікується понад 12600 учасників. Серед них 6800 випускників 11 класів, понад 1800 учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, 2600 студентів закладів вищої освіти, які вступали після 9 класу та випускники минулих років, — розповіла директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Олена ХарченкоОлена Харченко

Хто має складати ЗНО?

Учні, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти: учні 11 класів, студенти закладів вищої (коледжі та технікуми) та професійної освіти проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО:

  • випускники закладів загальної середньої освіти — 3 предмети (українська мова та література, математика або історія України та один з предметів із запропонованого вище переліку);
  • учні закладів професійно-технічної та вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації, які у 2019 році здобудуть повну загальну середню освіту — складають ДПА з 3 предметів: 2 у формі ЗНО (українська мова, математика або історія України) у пункті тестування, третій письмово в закладі освіти;
  • студенти ЗВО І-ІІ рівнів акредитації, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти та які отримали в 2018 році 1-3 бали за результатами ДПА, можуть повторно пройти державну підсумкову атестацію в 2019-му.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко тримає на особистому контролі впровадження освітньої реформи на Полтавщині. Він впевнений, ЗНО — гарний спосіб визначити реальний рівень знань кожного учасника:

— Освіта має бути максимально прозорою та доступною для кожного. Сучасні підходи до викладання та оцінювання навчальних досягнень допоможуть виховати освічене та розвинене покоління, — переконаний Валерій Головко.

Валерій ГоловкоВалерій Головко

Подати документи для участі в ЗНО можна до 25 березня. Ознайомитися з правилами та зареєструватися — на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Якщо ви вже це зробили, перевірте стан обробки документів. Для цього необхідно ввести номер реєстраційної карти. Пам’ятайте, що час обробки реєстраційних документів може тривати до 10 робочих днів.

Календар ЗНО-2019

Зареєструватися для участі в ЗНО можна до 25 березня. Для проходження ДПА у формі ЗНО — до 18 березня.

До 30 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. ЗНО з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 4 червня, з біології — 6 червня, з географії — 11 червня.

Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів розмістять на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня. Результати ЗНО з математики, української мови і літератури та фізики оголосять до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.

Додаткова сесія ЗНО-2019

Реєстрація для участі в додатковій сесії ЗНО триватиме 3 до 20 травня. Графік проведення оприлюднять до 30 квітня. Результати учасники додаткової сесії отримають до 18 липня.

ПОІППО за матеріалами Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА