Прощена неділя 2020: що потрібно робити

1 березня 2020 року – Прощена неділя, це останній день Масляної.

У цей день прийнято просити прощення у своїх рідних людей.

2 березня віруючі почнуть дотримуватися Великого посту, а Прощена неділя – перший крок до духовного очищення. Цей день допомагає звільнити серце від поганих емоцій і образ.

У неділю, 1 березня, прийнято проводжати зиму. Сім’я збирається разом на обід, родичі ходять один до одного в гості. Але однією з найважливіших складових Прощеної неділі є традиція просити вибачення у колег, друзів, рідних. А особливо – у своїх батьків і дітей.

Треба прощати навіть тих, хто не буде у вас просити вибачення. Перш за все це треба зробити заради власного очищення. Будьте щирими та добрими не тільки в неділю, але і протягом Великого посту. Знаходьте в своєму серці милосердя.

Насамперед, у Прощену неділю треба попросити вибачення у своїх батьків, навіть, якщо ви не зробили нічого поганого. Можливо, іноді, говорили невдале слово, яке могло зачепити або забули подзвонити, привітати зі святом. Нехай батьки знають, що вам важливо їх прощення.

Традиційно Прощена неділя допомагає увійти в піст, духовно очиститися і звільнити місце в серці від тягаря, пробудити світлі почуття.

Ще одна назва Прощеної неділі – Адамов день. У храмах у цей день згадують вигнання першої людини з раю за непослух – також натяк на гріхи, які здійснюють люди.

Людина може просто вибачитися за все. Зазвичай люди кажуть: “Прости мене, будь ласка”. На це зазвичай відповідають: “Бог простить і я тебе прощаю”.

Вже з 2 березня розпочнеться Великий піст, який триватиме 48 днів. Протягом усього посту людина повинна відмовитися від їжі в пам’ять про сорокаденний піст Ісуса.

Джерело:

https://narodna-pravda.ua/