Путін хоче зустрітись з Макроном і Меркель, але без Зеленського

Перемовини про врегулювання російсько-українського збройного конфлікту ведуться в Нормандському форматі за участі лідерів чотирьох держав: України, Німеччини, Франції та Росії. Лише в повному, а не скороченому складі “Нормандської четвірки” можна досягти зрушень в ключових питаннях мирного врегулювання.

“Наша позиція – нічого про Україну без України.

Перемовини про врегулювання російсько-українського збройного конфлікту ведуться в Нормандському форматі за участі лідерів чотирьох держав: України, Німеччини, Франції та Росії. Переконані, що лише в повному, а не скороченому складі Норманді можна досягти зрушень в ключових питаннях мирного врегулювання, насамперед забезпечення повного і всеосяжного режиму припинення вогню”, – заявив Ніколенко.

Зі слів українського дипломата, на тлі загострення обстрілів українських позицій керівництво держави нині докладає активних зусиль для активізації переговорів саме в чотиристоронньому форматі – як на рівні глав держав, так і на рівні політичних радників лідерів “Норманді”.

Раніше сьогодні ЗМІ з посиланням на заяву прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова повідомили, що Кремль організовує відеоконференцію лідерів Росії, Німеччини і Франції Володимира Путіна, Ангели Меркель і Еммануеля Макрона, на якій мають намір обговорити загострення на Донбасі.

Зеленський після цього звернувся до лідерів “нормандської четвірки” із закликом зробити все можливе для збереження режиму повного та всеосяжного припинення вогню.