Піший патруль, штрафи і нові ціни на газ: які зміни чекають на українців з 1 серпня

Уже в серпні українців чекає кілька важливих змін, зокрема, нові ціни на газ і електроенергію, збільшення штрафів за прострочення транзиту авто на іноземних номерах і закон про ековиробництво. Розповідаємо про всі новації, які почнуть діяти з 1 серпня 2019 року.

Зниження ціни на газ

З 1 серпня чекає хороша новина – ціна на газ для населення знизиться на 5,5% і складе 5568 гривень за тисячу кубометрів з ПДВ.

Це ж стосується і промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання – на 7,2-7,5% в порівнянні з липнем. «Нафтогаз» пропонує його за ціною 4640 – 5204 гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ і витрат на транспортування). Точна ціна буде залежати від обсягів закупівлі та умов оплати.

Оновлення тарифу на розподіл електроенергії

З наступного місяця вступлять в силу нові тарифи на послуги розподілу і передачі електричної енергії, і вони на 10% менше попередніх. Таким чином, кінцева вартість електроенергії для побутових споживачів знизитися.

Закон про ековиробництво

З 2 серпня 2019 року розпочнеться діяти закон «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

Що змінитися? Згідно з новим законом, вводиться обов’язкова реєстрація насіння і виробників органічних насіння і садивного матеріалу, вводиться маркування органічної продукції, з’явиться реєстр виробників органічної продукції, контролюючі органи почнуть перевіряти виробників органіки, а штрафи за відсутність українського сертифіката складуть від 19 тисяч гривень (для фізосіб-підприємців ) в 30 тисяч (для юросіб).

Штрафи за «евробляхи»

Починаючи з 22 серпня в Україні зростуть штрафи для власників авто, які перевищили термін тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення, почнуть застосовувати санкції.

Так, за прострочення від десяти до двадцяти днів доведеться заплатити 17 тисяч гривень. Якщо прострочення склало від двадцяти до тридцяти днів – 85 тисяч гривень. А ось за перевищення терміну в 30 діб власника машини чекає штраф в 170 тисяч гривень і та конфіскація автомобіля.

Якщо таке авто передали іншій особі, або такий ТЗ використовували в комерційних цілях – штраф ще 34 тисячі гривень.

Нові ціни та мита на паливо

З 1 серпня запрацює прийнята Кабміном постанова щодо спеціальних мит на імпорт з Росії дизельного палива і скрапленого газу. На дизельне паливо мито складе 3,75% вартості з 1 серпня по 1 жовтня і 4% з 1 жовтня, на скраплений газ, відповідно, – 1,75% і 3%.

На думку експертів, на практиці це означає, що дизель та скраплений газ можуть подорожчати на 10%. Автомобільне паливо – на 20-40 копійок за літр.

Патрулювання громадського порядку

З 1 серпня в українських містах почне роботу піший патруль Національної гвардії. У таких патрулях буде задіяно 50% від особового складу патрульних підрозділів Нацгвардії. Щотижня близько 2 тисяч військовослужбовців будуть виходити на маршрути.

Патрулі підрозділів Нацгвардії 5 днів в тиждень по 6 годин будуть перебувати на маршруті, забезпечуючи безпеку в громадських місцях.