Ритуали емоційної гігієни або 7 методів підняти собі настрій

Проблема з гігієною, миттям та дезінфекцією рук стала сьогодні надзвичайно гострою. Настільки гострою, що ми забули про іншу свою гігієну – емоційну. Ми стали емоційно нестабільні, наш настрій залежний від зовнішніх подій. Страх, печаль, роздратування, злість, агресія, сльози вмикаються наче пусковою кнопкою. І нам вже важко справитися з емоціями, з нашим настроєм.

Існує вислів «hakuna matata», що перекладається – «без турбот» . Цей вислів заохочує жити і діяти більш спокійно, вибратися з мушлі роздратування. Однак він не означає байдужого ставлення до ситуації. Скоріше, закликає відступити назад, щоб чітко побачити всю картину вцілому, при цьому не метушитися та не робити з мухи слона. А точніше, мінімізувати залежність свого настрою від пускової кнопки під назвою «коронавірус».

Пропоную для цього РИТУАЛИ ЕМОЦІЙНОЇ ГІГІЄНИ

  1.   Спробуйте починати день без використання Інтернету та новин. Ми настільки стали медіазалежні, що вмикаємо Fasebook, щойно відкрили очі.
  2. Кожен день починайте з молитви або вдячності. Якщо сьогодні зранку проснулися здоровим – ви щаслива людина. Вдячність допомагає цінувати те, що ми маємо, та відчувати турботу і любов інших.
  3. Знаходьте свої способи радості. Це може бути, наприклад, захоплюючий фільм, домашні тварини, масаж, смачна страва, сон, гаряча ванна, улюблена музика, кохана людина. Складіть власний список таких способів.
  4. Мінімум 5 разів на день задавайте собі питання: «Що я відчуваю?» Це дозволить вам бути більш уважним до себе.

  5. В будь-якій події, яка відбувається протягом дня, відразу знаходьте позитивну або гумористичну сторону. Що допоможе справитися з кризою та подолати паніку.
  6. Кожного дня робіть щось для інших. Розуміння того, що ви приносите користь людям, піднімає рівень вашої самоцінності.

  7.    Обіймайте своїх рідних та близьких людей. Їм і вам це зараз необхідно, як ніколи. Недаремно Вірджинія Сатир рекомендує мінімум 4 обійми в день для того, щоб вижити. «А як же особисті кордони і фізична гігієна?», – скажете ви. Наша підтримка та наш настрій зараз дуже важливий нашим близьким людям.

Тому дотримуючись фізичної гігієни, не забувайте про емоційну. Про настрій, який називають емоційним акордом, єдністю тіла, душі і духа. Пам’ятайте, якщо всі ці три компоненти знаходяться в резонансі один з одним, людина перебуває в гарному настрої.
  Бажаю усім доброго здоров’я та емоційного благополуччя!

 Тетяна АКОЛОВИЧ, психолог-консультант

Контакти: 0666555525, 0979796445.