Розбираємо ідеї для розвитку дітей-дошкільнят

Проводячи регулярно розвивальні заняття з дітьми, батьки допоможуть їм покращити важливі навички: репродуктивне мовлення, сприйняття на слух, зорово-моторну координацію рук. Розглянемо деякі корисні поради для батьків, які доступні кожному і в домашніх умовах.

1. Співайте разом

Дітям подобається пізнавати все нове та експериментувати з мовою. Це допоможе їм вивчати нові слова, їх значення, а також прислухатися до звуків, з яких слова складаються. Тож співайте і римуйте, викрикуйте та шепотіть, відбивайте ритм і танцюйте!

2. Малюйте фарбами та олівцями

Дайте дитині можливість малювати. Це не лише забава, а і корисна діяльність для покращення зорової пам’яті і моторики рухів кисті руки. Дозвольте малюку експериментувати з різноманітними матеріалами: пензликами різного розміру, губками, олівцями, кольоровою крейдою, гуашшю, навіть пальцями! А, щоб створити розслаблюючу атмосферу, ввімкніть музику, поки дитя малює.

3. Грайте в практичні ігри

Розвивальні заняття з дітьми допоможуть їм покращити репродуктивне мовлення, сприйняття на слух, зорово-моторну координацію рук
Розвивальні заняття з дітьми допоможуть їм покращити репродуктивне мовлення, сприйняття на слух, зорово-моторну координацію рук

Використовуйте пластилін, щоб розвивати уяву і дрібну моторику. Нанизування бусинок, макаронів чи котушок з-під ниток на шнур допоможе з координацією і контролем дитячих пальчиків. Попросіть дитину з’єднати крапки, щоб отримати картинку, чи провести суцільну лінію через простий лабіринт. Так малюк навчиться управляти ручкою чи олівцем. Складайте пазли, шукаючи частини головоломки разом, і насолоджуйтесь кожною хвилиною.

4. Читайте книжки

Читання розширює кругозір і уяву, розвиває мову і пам'ять. Таким чином, книги - це старт ап для дитячого розвитку, який не можна уникати
Читання розширює кругозір і уяву, розвиває мову і пам’ять. Таким чином, книги – це старт ап для дитячого розвитку, який не можна уникати

Проводьте час з дитиною, читаючи найрізноманітніші видання: комікси, з картинками, з потаємними віконцями, музичні, книжечки-розкладки, енциклопедії та поезію. Можна звернутися до онлайн-бібліотеки чи знайти аудіо-версію улюбленої казки чи художнього твору. Читання розширює кругозір і уяву, розвиває мову і пам’ять. Таким чином, книги — це старт ап для дитячого розвитку, який не можна уникати. Педагоги рекомендують з раннього віку вивчати англійську з дитиною. У цьому допоможуть англомовні дитячі книги в перевірених інтернет-магазинах в Україні.

5. Говоріть про цифри навколо

Вони кругом навколо нас: від номера будинку до знаків в аеропорті. Вказуйте на цифри під час прогулянки і в приміщенні, наприклад, на вхідних дверях, дорожніх знаках, на лобовому склі громадського транспорту, на зупинках, упаковках харчових продуктів. Дитина, яка з раннього віку буде помічати числа, сприйматиме як невід’ємну частину навколишнього світу, буде тримати їх в пам’яті, а пізніше – рахувати і порівнювати значення.