Розкішний квітник вдома: назвали кращих партнерів до лілій

Лілії – унікальні рослини, які зроблять шикарним будь-який букет. Завдяки особливим прямим стеблам, строгому, та все ж дуже красивому листю темних відтінків і звабливості суцвіть лілії додають благородності й аристократичності будь-якому садку.

Лілії поодинці не загубляться лише в змішаних композиціях, та й то в значному віці, коли створять справжні “гнізда”. І довго будуть здаватися хоч і красивими, та все ж не вражаючими одинокими стовпчиками. Лілії краще вирощувати групками, хоча б по 3-4, а краще по 5-8 рослин.

Навіть якщо лілії ростуть окремо, групою на газоні, варто подумати про підбір партнера чи хоча б грунтопокривної рослини, що маскуватиме її недоліки.

Щоб виростити їх вдома, варто підібрати правильних компаньйонів. Вони можуть підсилювати, розкривати, змінювати кольорову концепцію оформлення садку. Потрібно шукати пишні рослини, що замаскують низ стебла, недостатньо пишну зелень, дозволять створити ефект неперервності, заповненості, цікавої гри текстур в композиції.

Розпочати естафету цвітіння можна з нарцисів, тюльпанів, мускарі та інших весняних цибулинних, а потім — доповнити лілії літніми та осінніми колегами.

Ідеально доповнюють та розкривають красу лілій інші лілії або посаджені поруч рябчики, ліхніси, канни, гладіолуси, жоржини, зантедескії. Та обмежувати себе лише цибулинними рослинами не варто, адже у змішаних ансамблях лілії поєднуються з надзвичайно різними партнерами.

Серед багаторічних фаворитів — піони, флокси волотисті, півники, ліатріс, дзвоники, наперстянка, гібридні дельфінії, ешольція, геленіум, бузульник, плакун-трава, монарда, айстри, королиця, ехінацея, рудбекія, головатень, оригінальний синьоголовник.

З особливими текстурами, тривалим цвітінням й пишними дернинками — лаванда, анхуза, астильба, шавлії, герані, гравілат, вероніка, котяча м’ята;

З незвичним листям — полин, чистець, гейхера, приворотень, хорога;

Лілії відмінно поєднуються з чагарниками, особливо невеликих розмірів. Їх дуети з трояндами вже стали своєрідним каноном. Та не менш вражаючі і поєднання з вишуканими спіреями, яскравими рододендронами, ситцевими перстачами, сліпучими звіробоями.