Розмитнення «євроблях»: скільки автівок перереєстрували на Полтавщині

Пільговий період розмитнення автомобілів на «єврономерах» підходить до кінця. У зв’язку з цим, у Раді зареєстрували проект про продовження пільгового періоду, проте чи підтримають його депутати, наразі невідомо.

У Державній фіскальній службі ж наголошують, що продовження пільгового періоду оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією не планується. Тому трохи більше двох тижнів залишилось у водіїв для проведення пільгового розмитнення автомобілів на «єврономерах». Потім ціни на розмитнення, як і штрафи за прострочення, істотно піднімуть.

Нагадаємо, з 25 листопада в Україні триває пільговий період розмитнення авто з іноземною реєстрацію. Триватиме він до 22 лютого включно. В цей період розмитнити авто можна практично вдвічі дешевше.

Хто вже скористався пільговою ціною на розмитнення

В Полтавській митниці ДФС за період дії Закону України, яким запроваджено зміни норм ввезення транспортних засобів на іноземній реєстрації (з 25 листопада по 03 лютого 2019 року) здійснено митне оформлення 1054 одиниць транспортних засобів на європейських номерах за новими пільговими умовами.

Із загальної кількості розмитнених авто – майже 1052 транспортних засоби перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України.

Фото – facebook.com/hsc.gov.ua/

Загальна сума митних платежів, перерахованих до Державного бюджету становить 67,1 млн.грн., в т.ч. за них власники добровільно сплатили майже 8,9 млн.грн., що звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.

Оформити легковий транспортний засіб із застосуванням коефіцієнта 0,5 по оподаткуванню акцизним податком громадянин зможе – якщо до 22.02.2019 (включно) подана з метою оформлення транспортного засобу для вільного обігу та прийнята митницею електронна митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, по якій відсутні зауваження (наявні необхідні документи, достатня сума коштів тощо). Не зможе – якщо до 22.02.2019 (включно) оформлено картку відмови чи відкликано митну декларацію і відсутня можливість (у тому числі недостатньо часу) для подання декларантом і прийняття митницею нової митної декларації, по якій відсутні зауваження і транспортний засіб може бути оформлено у вільний обіг; якщо станом на 22.02.2019 транспортний засіб заїхав або перебуває в пункті пропуску через державний кордон України та оформлюється чи очікується оформлення попередньої митної декларації.

Фото – auto.ria.com

Загалом, у ДФС повідомили, що пільгове розмитнення автомобілів на єврономерах принесло у бюджет два мільярди гривень. До кінця терміну розмитнення, за прогнозами Мінфіну, буде розмитнено майже 250-300 тисяч автомобілів на єврономерах, що ще принесе додаткові кошти в бюджет.

Скільки автівок отримали полтавські номери

У Регіональному сервісному центрі МВС у Полтавській області у відповідь на інформаційний запит повідомили, що згідно з даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, в межах дії пільгового коефіцієнту, станом на 7 лютого сервісними центрами МВС у Полтавській області зареєстровано 1293 автомобілі.

При цьому не обійшлося  і без інцидентів. Так, під час проведення реєстраційних операцій зазначених транспортних засобів фахівцями експертної групи МВС було встановлено фак5т підроблення ідентифікаційних номерів складових частин транспортних засобів. Виявлені автомобілі були передані у відповідні служби для подальшого розслідування.

Нові штрафи за порушення строків розмитнення «євроблях»

Законом №8488 передбачаються штрафи за порушення терміну перебування автомобіля на «евробляхах» у режимі транзиту та терміну тимчасового ввезення. Вони почнуть діяти після 180 днів з моменту початку дії закону, пише Главком.

Нерозмитнювати автомобіль в режимі транзиту дозволено протягом п’яти днів у зоні діяльності однієї митниці, і 10 діб – в зоні діяльності двох митниць.

За один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника буде стягнуто 170 грн, а за три дні  — 850 грн.

Штраф за перевищення терміну від 10 до 20 діб дорівнюватиме 17 тис. грн, від 20 до 30 діб – 85 тис. грн, більш ніж на 30 діб – 170 тис. грн.

Штраф у 170 тис. грн передбачений також у випадку втрати або розкомплектування завезених з-закордону транспортних засобів.

Особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам чи розукомплектовувати його.

У режимі тимчасового ввезення автомобіль може перебувати нерозмитненим протягом року.

За прострочення вивезення порушення строків для режиму тимчасового ввезення на 3 доби штраф становитиме 850 грн, від 3 до 10 діб – 5100 грн, від 10 до 20 діб – 17 тис. грн, від 20 до 30 діб – 85 тис. грн, на термін подан 30 днів – 170 тис. грн з можливою конфіскацією транспортного засобу.

Нерозмитнену машину не можна буде використовувати у підприємницькій діяльності чи для отримання доходу. Порушнику цього правила загрожує штраф у 34 тис. грн.

Чи буде продовжено пільговий період

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект, яким пропонують продовжити пільговий період розмитнення авто на єврономерах до 23 травня 2019 року.

Відповідний законопроект №9522 зареєстрований в парламенті 1 лютого. Цей документ пропонує парламенту продовжити пільговий період розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією з 90 днів до 180 днів.

Його авторами є депутати Верховної Ради Роберт Горват (фракція БПП), Валерій Лунченко («Народний фронт») і Василь Петьовка («Воля народу»). Рішення за депутатами.