Розповіли, з яких країн найчастіше приїжджають туристи до України

За 2018 рік надходження з туристичного збору до держбюджету України зріс на 29,2% і склав 90,7 млн грн.

“Сукупні надходження з туристичної галузі зросли на 20,7% – до 4,2 млрд грн. Це свідчить про зростання внутрішніх туристичних потоків та ефективність децентралізації, а саме: підвищення фіскальної дисципліни на місцях”, – повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Минулого року також відбулись “якісні зрушення” в структурі іноземного туристичного потоку до України, зазначають у відомстві.

“Держприкордонслужба зафіксувала зростання кількості туристів з неприкордонних країн. Іспанії – на 68%, Великої Британії – 47,3%, Литви – 23,4%, Італії – 15,4%, Німеччини – 13,3%, Франції – 9,2%, а також Індії – на 57,4%, Китаю – на 38,8%, Японії – на 38,3%, Ізраїлю – на 21,7% та США – на 19%. Прикордонний рух навпаки скоротився”, – сказано в повідомленні.

Зміни туристичного потоку стали результатом популяризації України у світі, спрощення візової лібералізації та збільшення авіа напрямків.

За даними українських мобільних операторів, за 2018 рік зафіксували 162,2 млн переміщень Україною абонентів мобільного зв’язку. З них 139,8 млн – українських і 22,3 млн – іноземних.

Найпопулярніші серед іноземців такі області, як Закарпатська, Одеська та Харківська, яка набуває ролі центру ділового туризму. Українці найбільше відвідують Київську, Львівську, а також Полтавську, Черкаську та Дніпропетровську області.

З часу анексії півострова кількість російських туристів не збільшилася, як того очікувала окупаційна влада. Про це розповів екс-міністр курортів та туризму Криму Олександр Лієв.

“З 2014-го туристичний потік на півострів зменшився з 6 мільйонів до 1,5”.