Розповіли, скільки пити води влітку

Лікарі рекомендують випивати 8 склянок в день – це приблизно 2 літри, типова здорова норма. Але насправді ця норма надумана. Лікарі радять пити воду, з розрахунку приблизно 30 мл рідини на кожен 1 кг ваги.

У спеку скільки пити? В умовах спеки потреба організму в рідині підвищується, і норма рідини збільшується в 1,5-2 рази. Наприклад, для людини вагою 80 кг випити 5 л рідини у спеку – це нормально, пише medikforum.

Їжа – теж вода! 20% денної норми рідини становить вода з їжі. Особливо насичені водою кавуни, брокколі, цитрусові, молоко, морква, йогурти, яблука.

Норма години. Скільки б не було випито води за день, є безпечний максимум – від 1 до 1,5 л на годину. Вживати воду понад цієї кількості за одну годину категорично не рекомендують, це шкодить стану судин, серця і мозку. За надмірної кількості випитої води людині загрожують кома і смерть.

Кому не можна пити багато води? Людям, у яких порушена робота нирок і серця, є дисфункції щитовидної залози, проблеми з печінкою і серцем, а також під час прийому ліків у рамках терапевтичного курсу потрібно ретельно контролювати обсяг споживаної рідини. У спекотну погоду їм доцільно консультуватися з лікарем з приводу пиття води.

Як часто пити? Медики вважають, що почуття спраги – це кращий показник того, що організму потрібна вода. Якщо пити воду в моменти, коли виникає спрага, можна не боятися, що організм постраждає від зневоднення.

Лікарі і дієтологи рекомендують починати ранок не з чашечки ароматної кави, а з вживання на голодний шлунок теплої води. Вже за 3 тижні щоденне вживання теплої води вранці натщесерце дасть результати: нормалізується робота кишечника, з’явиться легкість в тілі, шкіра придбає свіжий вигляд, почнуть “йти” зайві кілограми, підвищиться працездатність і покращиться настрій.

Джерело.