Свято 19 вересня: як “не вчудити” у Михайлове чудо

19 вересня – Михайлове чудо. Архангел Михаїл є одним із найбільш шанованих біблійних персонажів. За повір’ями, він охороняє браму від раю. Архангел Михаїл супроводжує душі покійних, вимолюючи прощення для тих, хто розкаявся, у Бога, направляючи їх в рай. Святому відомо все про діяння кожної людини, адже він завідує “Великою книгою доль”. Архангелу Михаїлу моляться про позбавлення від хвороб.

Михайлове чудо: звідки назва свята

Архангел Михаїл стоїть на чолі війська Божого, про це йдеться в Старому Писанні. Він умовив ангелів виступити проти бісів і самого диявола. Ангели на чолі з Михаїлом святкували перемогу, а нечисть навіки залишилася в пеклі.

Про Михайлове диво говорили ще в IV столітті. З біблійних розповідей відомо, що в Колосах жив якийсь Архип, який виховував німу доньку. Одного разу йому з’явився Архангел Михаїл і розповів про цілюще джерело, випивши води звідти дочка Архипа заговорила. Біля джерела з цілющою водою був споруджений храм на честь Архангела Михаїла. Незабаром язичники хотіли зруйнувати святиню, затопивши її. Благання Архипа і всіх християн були почуті, сам Архангел Михаїл розрубав скелю неподалік і вода пішла під землю. Згодом ці події отримали назву “Михайлове чудо”.

19 вересня: що не можна робити в Михайлов день

Заборонено на Михайлове чудо працювати, а якщо відкласти роботу можливості немає, тоді її закінчують до обіду. Жінки не повинні займатися домашніми справами: шити, прати, прибирати. За народними повір’ями – з тим, хто неправильно поведе себе в свято, може статися неприємність, щось неординарне. У народі в цей день були дуже обережними, щоб “не вчудити”.

Не можна на Михайлове чудо конфліктувати, краще спробувати знайти компроміс. Наші пращури вважали, що в цей день вся негативна енергія повертається своєму власникові втричі.

Не варто 19 вересня мити голову, щоби “не змити всі думки”.

19 вересня: що можна робити на Михайлове чудо

У стародавній Русі на Михайлове чудо влаштовували “братання” з сусідами. “Братчини” відбувалися двічі на рік, повторювалися ще в день Миколая Чудотворця – 19 грудня. Цього дня чекали всі, хто сварився з сусідами. У день Михайлове чудо вирішували спори, прощали образи, а в кінці влаштовували застілля. Святий Михаїл заохочує гуляння після важких випробувань, трудових буднів, говорили вони. До речі, залишки їжі після такого бенкету не викидали, а віддавали жебракам або згодовували тваринам.

У церквах обов’язково проходить богослужіння з запалюванням загальної свічки. У ікони Архистратига Михаїла моляться за здоров’я, про зцілення від лихоманки, про сповнення заповітного бажання.

Михайлове чудо – сприятливий день для складання планів на майбутнє.

Лягати спати требалише після молитви, а тому що присниться, варто надавати особливого значення.

На Михайлове чудо дівчата ворожили на судженого.

Прикмети 19 вересня

“Михайло заморозком прихопив”, – говорили в старовину і спостерігали за природою.

Якщо після Михайлівських морозів на деревах з’являвся іній, потрібно було чекати рясного снігу взимку.

Якщо листя з осики падають лицьовою стороною – зима буде холодною, а якщо навиворіт – теплою.

Дитина, яка народилася на Михайлове чудо, виросте справжнім воїном.

Прикметою холодної зими була велика кількість листя на деревах. А ось якщо береза ​​жовтіє спочатку зверху, чекай ранньої весни, якщо знизу – пізньої.