Скільки економіці коштує кожен місяць карантину

Цьогоріч реальний валовий внутрішній продукт України ризикує знизитися на 4,5%. Це за умови, якщо карантин відмінять після травневих свят.

“Базовий сценарій – мінус 4,5%, кожен наступний місяць карантину ще мінус 2,5 процентних пункти. Якщо карантин продовжать до середини червня, то ВВП впаде на 7%”, – говорить аналітик Олександр Паращій, передає “Інтерфакс-Україна“.

Середній курс валют становитиме 27,5 грн/дол. за рахунок покращення зовнішньоторговельного балансу країни і грошових переказів від заробітчан.

“Цьогоріч перекази від заробітчан будуть меншими. Багато з них повернулися додому. Торік переказали близько $12 млрд”, – наголосив Паращій.

За його словами, Нацбанк може збільшити випуск грошей. Про це свідчить урядовий прогноз інфляції на рівні 11%.

“Джерело фінансування близько 150 млрд грн дефіциту держбюджету залишається невизначеним. Держава спробує уникнути емісійного фінансування, можливо, вийде на ринок євробондів восени за поліпшення кон’юнктури”, – пояснив аналітик.

Додав, що 2020-го від МВФ та інших кредиторів Україна може отримати $7 млрд. Виплати за зовнішнім боргом становлять $4,3 млрд.