Стало відомо, коли скасують військовий збір

Єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб і військовий збір можуть об’єднати. Про це розповів голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Військовий збір це така штука, яка насправді є фактично прихованим податком на доходи фізичних осіб. Якщо ми зменшимо взагалі ставку оподаткування всіх доходів, то військовий збір у першу чергу повинен бути скасований і забутий”, — сказав в ефірі Радіо НВ Гетманцев.

За словами Гетманцева, бізнес до такої ідеї ставиться позитивно.

Він додав, що податкове навантаження на фонд оплати праці планують знизити: “Я не готовий говорити про якісь кінцеві розрахунки, кінцеві суми, але ми говоримо про те, що мінімальна ставка податку на доходи фізичних осіб — чи то єдиного цього податку — повинна становити 15%. Зараз 18%, це єдина ставка. Ми говоримо про те, що може бути помірна прогресія і з більших доходів буде сплачуватися більше податків. Відповідно загальний рівень податкового навантаження повинен бути зменшений”.

Військовий збір упровадили в Україні у серпні 2014 року для фінансування військових витрат. Податок надходить у загальний фонд державного бюджету та регулюється законом.