Страсний тиждень 2019: розклад традиційних занять на кожен день

Православні християни святкують Великдень у 2019 році 28 квітня. Відтак, Страсний тиждень припадає в період з 22 по 27 квітня.  В цей тиждень згадають останні дні земного життя, а також страждання Ісуса Христа, якого розп’яли в Страсну п’ятницю, і який воскрес із мертвих в світлий день Великодня, в неділю.

Страсний понеділок

У цей день обов’язково треба прибрати домівку. Жінки за традицією вставали дуже рано – ще до сходу сонця. Оновлення будинку відбувалось не тільки прибиранням, а також фарбували стіни, як у нас це називається – проводили косметичний ремонт. День видавався дуже важким і насиченим, адже після лаштування вдома, жінки йшли на город сіяти насіння, яке необхідно було висіяти до живного четверга.

Страсний вівторок

Це також день чистоти: жінки прали та прасували білизну, готували одяг до свята. У чоловіків теж була своя робота – вони ходили по полях, оглядаючи їх та перевіряючи, а також готували дрова для печі, в якій потім, в четвер, жінки будуть готувати паски.

Розклад на Страсний тиждень

фото: pixabay

Страсна середа

В цей день завершували найважливіші роботи: до вечора треба було впоратися з городом, навести порядок у домівці та прибрати її зовні. Звечора починали заготовлювати тісто для пасок, а дівчата обирали яйця для майбутніх крашанок та писанок.  Хлопці ж прибирали подвір’я від мотлоху та старих непотрібних речей.

Страсний четвер

Четвер седмиці також називаються  Живним або Чистим.  В цей день люди мились в річці або чистою водою з криниці. Оселя до цього дня вже має бути чистою. В цей день дівчата розписували крашанки та писанки, а також готували великодні листівки. Навіть дітлахам були завдання:  з самого ранку вони ходили  до родичів і хресних батьків за «кукуци-гугуци» (пампушками у вигляді пташок). У вечері цього дня з молитвою жінки випікали паски, але не пробували їх до Великодня

Страсна п’ятниця

Це день жалоби, адже саме в цей день розіп’яли на хресті Ісуса Христа. В цей день не можна веселитись і варто дотримуватись строгого посту. В храмах в п’ятницю виносять Плащаницю, до якої треба прикладатись.

Розклад на Страсний тиждень

фото: pixabay

Велика Субота

В цей день вже готують всі смаколоки і збирають кошик для освячення.  Хто не спік в четвер паску, можна було це зробити в суботу, а також розписували яйця, готували частощі до столу.

Дізнайтеся головні прикмети Страсної п’ятниці, що збереглися до нашого часу.

 

0:00 / 3:24

Долучайтесь до каналу «Україна»