Субсидія, вакцина проти грипу, 1000 гривень: які зміни чекають на українців з 1 жовтня?

На порозі вже другий місяць осені. Якими клопотами та новинами він сповнений? Що нового станеться та що планується?

З першого жовтня стартує сезон оформлення субсидій на опалювальний період.

Окрім 38 банків, монетизовану субсидію можна буде отримати і у місцевих органах соцзахисту.

У другій половині жовтня до України завезуть 500 000 доз вакцини проти грипу. Придбати її можна буде у будь-якій аптеці. Ціна поки що невідома, але нагадаємо, що минулого року одна доза коштувала 200-300 грн. Щеплення робить лікар або клініка, якщо вона працює з НСЗУ.

З жовтня зросте ціна на газ для промислових підприємств. НАК “Нафтогаз” підняв ціну на 4,9-5,6%. Таким чином, з жовтня газ для промислових користувачів буде коштувати 4,9-5,45 тисяч гривень.

Також зміни чекають Україну і в грошовій сфері: в обіг введуть банкноту в 1000 гривень. Натомість монети номіналом 1, 2, 5 копійок почнуть з обігу виводити. Тож радимо вам пошукати в кишенях, гаманцях ці вже “застаріли” монети. Іх можна здавати у банк або просто до магазинів, розраховуючись за товар чи міняючи на паперові гроші.

Українці тепер зможуть фотографуватися на паспорт у головних уборах. Але це право матимуть люди тільки з релігійних міркувань і з відкритим обличчям.

Деякі зміни чекають і на українські готелі. Тепер власників зобов’яжуть будувати споруди вогнестійкими матеріалами, робити спеціальний під’їзд для пожежних машин та дозволять встановлювати пристрої для виявлення ранніх загроз й гасити пожежу тонкорозпиленою водою.

Житлові субсидії та пільги монетизують з 1 жовтня: як отримати

Якщо після оплати рахунків у людини ще залишаються кошти, то вона їх може витратити на власний розсуд

З 1 жовтня пільги з оплати житлово-комунальних послуг виплачуватимуть у грошовій формі. Тобто «платіжки» за комунальні послуги люди отримуватимуть без урахування знижки, натомість держава відшкодовуватиме їм субсидію “живими грошима”. Якщо після оплати рахунків у людини ще залишаються кошти (зекономили електроенергію чи воду), то вона їх може витратити на власний розсуд.

Ініціатива діє на базі постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі».

Виплата розрахованої суми пільги здійснюється:

у грошовій безготівковій формі на рахунок користувача в АТ «Ощадбанк»;
у грошовій готівковій формі за заявою пільговика.

Безготівкова форма здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ «Ощадбанк» договору. У той час як готівкова форма здійснюватиметься за заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня. До неї додаються виплатні реквізити (установи банку) або зазначається номер поштового відділення, виплата пільги здійснюється з початку опалювального сезону.

Щоб перевірити себе у реєстрі пільговиків, потрібно звернутися до управління праці та соціального захисту районних адміністрацій.

При собі необхідно мати оригінали таких документів:

паспорт пільговика та членів сім’ї пільговика (на яких розповсюджуються пільги з оплати житлово-комунальних послуг) включаючи дітей, яким виповнилось 14 років;
свідоцтва про народження дітей (віком до 14 років);
реєстраційний номер платника податків пільговика та членів сім’ї пільговика;
посвідчення, що дає право на пільги;
квитанції з оплати житлово-комунальних послуг за останній місяць по всім послугам;
інформація про мобільний телефон пільговика.

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА