Схвалили стратегію розвитку мови

Кабінет міністрів України схвалив стратегію популяризації української мови до 2030 року. Рішення ухвалили на засіданні уряду 17 липня.

“Сильна мова – успішна держава” визначає мету, стратегічні цілі й основні завдання, на виконання яких спрямована реалізація державної мовної політики, та охоплює практично усі сфери суспільного життя. Що, у свою чергу, сприятиме підвищенню престижу й авторитетності державної мови, формуванню комфортного та функціонального україномовного середовища на всій території України та для всього її населення, а також створить умови для задоволення мовних потреб українців, які проживають за кордоном”, – йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства культури.

З 16 липня 2019 року набув чинності Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Більшість українців підтримують Закон.
За результатами опитування 83% населення України добре обізнані або дещо знають про закон. З них загалом підтримує його ухвалення 59%, проти 27% – тобто не підтримує кожен четвертий.