Сьогодні відзначають Благовіщення

Сьогодні православні християни відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці.

За Євангелієм від Луки, Бог послав Архенгела Гавриїла в місто Назарет до Діви Марії. Архангел повідомив їй, що стане матір’ю Божою, а сина має назвати Ісусом. Марія відповіла, що вона раба Господня і хай буде так, як того хоче Бог.

Благовіщення символізує звістку про початок звільнення людей від гріхів. Символом Благовіщення є біла лілія.

Цього дні українці не працювали на землі, а святили у церквах проскури. Господарі випускали із хлівів худобу, щоб чула весну. Молоді ж дівчата танцювали біля церкви перший весняний хоровід – “кривий танець”.

Нині ж свято радять проводити із гарним настроєм в колі рідних чи друзів. Не варто братися за тяжку роботу, лихословити, обманювати, позичати гроші чи давати в борг, відзначати весілля чи влаштовувати поминки.

У народі вірили, що якою буде погода на Благовіщення, такою буде й на Великдень. Що Благовіщення без ластівок – до холодної весни, а якщо випаде сніг – то літо буде неврожайним.

Благовіщення одне з 12 найбільших свят, які передують Вербній неділі у квітні і Великодню у травні 2021 року. Свято має постійну дату – 7 квітня. Відзначається рівно за 9 місяців до Різдва. У західній традиції за григоріанським календарем свято відзначали 25 березня.

Джерело: gazeta.ua