Сьогодні – Міжнародний день сім’ї

ЩОРОКУ КРАЇНИ СВІТУ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ СІМ’Ї – ОСОБЛИВИЙ ДЕНЬ, ПОКЛИКАНИЙ НАГАДАТИ, НАСКІЛЬКИ ВАЖЛИВИМИ Є РОДИННІ ЗВ’ЯЗКИ І ЯКУ РОЛЬ ВОНИ ВІДІГРАЮТЬ У ФОРМУВАННІ КОЖНОЇ ОСОБИСТОСТІ. МІЖНАРОДНЕ СВЯТО ЗАПРОВАДЖЕНО У 1993 РОЦІ ГЕНЕРАЛЬНОЮ АСАМБЛЕЄЮ ООН І З ТОГО ЧАСУ ТРАДИЦІЙНО СВЯТКУЄТЬСЯ 15 ТРАВНЯ.

Коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою, – вважав колишній Генеральний секретар ООН Кофі Аннана, пише Всеосвіта.

Родина – це поняття, не обмежене стандартизованою картинкою про батька, матір і двох дітей. Насамперед йдеться про найближчих, найрідніших людей, які підтримують, виховують і допомагають зростати. Допомагають залишатися кращою версією себе у будь-яких ситуаціях. А як відомо, сімейні зв’язки бувають не лише кровними. Хтось називає своєю мамою ту жінку, яка народила на світ, а хтось ту, яка забрала з дитячого будинку. І між ними немає жодної різниці.

Всі сім’ї різні: в одних за обіднім столом навіть не вистачає стільців, щоб всадовити родину, в інших – достатньо лише двох місць; десь повсякчас живуть поруч, а десь чекають роками, щоб побачити й обійняти хоча б на мить.

Сенс кожної родини – бути фортецею один для одного, бути домом – отим затишним будиночком, який ми так любили зводити у дитинстві. Годилось усе, що потрапляло під руку: одяг, ганчірки, постільна білизна, подушки – зрештою, прості речі, з яких утворювалось особливе місце. Там ми були у безпеці, захищені від найпідступніших жахіть.

І ця потреба нікуди не зникає з роками. Вже дорослі, досвідчені, сміливі й рішучі, ми у найважчі моменти іноді знову хочемо стати маленькими, щоб батьки владнали усі проблеми, щоб сказали: «Все обов’язково буде добре!».

Сім’я – це маленька держава у державі.