Сьогодні починають святкувати Масницю: традиції та заборони дня

Сьогодні святкують стародавнє слов’янське свято Масницю. Воно символізує проводи зими і очікування весни. Святкування триває тиждень і завершується Прощеною неділею.

Які є традиції святкування і що не можна робити в це свято, повідомляє 24 канал.

Святкування Масниці прив’язане до Великодня. Від його дати вираховують 48 днів – це Великий піст, а потім ще тиждень самої Масниці. У 2019 році Масниця буде з 4 березня до 10 березня включно.

Тиждень гулянь ділять на два періоди. Вузька Масниця – понеділок, вівторок і середа. Широка Масниця – четвер, п’ятниця, субота та неділя. Господарською роботою можна займатися перші три дні. З четверга всі роботи припиняються. Кожен день Масниці має свою назву і призначення.

Понеділок, 4 березня – перший день Масниці – “зустріч”. У цей день роблять крижані гірки. Вірили, що чим далі котяться сани і чим гучніший сміх над крижаною горою, тим кращим буде врожай.

Вівторок, 5 березня – “загравання”. У цей день прийнято заводити веселі ігри та пригощати за організовані веселощі млинцями.

Середа, 6 березня – “ласунка”. Всі господині цього дня готують різні смаколики у великих обсягах і прикрашають ними багатий стіл.

Четвер, 7 березня – “розгуляй”. З цього дня Масниця розгортається на всю широчінь – гуляють з ранку до вечора, водять хороводи, співають пісні.

П’ятниця, 8 березня – “тещині вечори”. День спрямований на прискорення весіль та сприяння молоді у знаходженні собі відповідної пари. Зяті запрошують в гості своїх тещ – пригощають їх млинцями.

Субота, 9 березня – “посиденьки зовиці”. У цей день молода невістка запрошує своїх рідних до себе.

Неділя, 10 березня – “Прощена неділя”. Цього дня прийнято просити прощення у всіх близьких за свої проступки. Світлий день перед початком Великого посту.

З 11 березня гуляння припиняються, оскільки в силу вступає Великий піст, який триватиме до 28 квітня – Великодня.

Масниця в Україні відзначається як свято Колодій. Одне є запозиченим і нав’язаним у радянські часи, а інше – невід’ємним українським святом.