Сьогодні Стрітення Господнє. Це одне із 12 найбільших православних свят

Сьогодні християни відзначають Стрітення Господнє – день, коли Ісуса Христа немовлям вперше принесли до храму. У православних це одне із найбільших 12 свят після Великодня.

Сина Божого у Єрусалимський храм принесли Діва Марія та святий Йосип. Сталося це на 40-й день після народження Спасителя. У церкві їх зустрів святитель Симеон Богоприємець. Він був великим праведником, який знав від Духа Святого, що не помре поки не побачить Ісуса. На Спасителя чекав десятиліттями.

“Взяв він на руки Його, хвалу Богу віддав та й промовив: “Нині відпускаєш раба Свого, Владико, за словом твоїм із миром, бо побачили очі моє Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами”, – описується зустріч Симеона із Ісусом в Євангеліє від Луки.

Другою людиною, яка побачила Спасителя у храмі, була пророчиця Анна.

“Удова років вісімдесяти й чотирьох, що не відлучалась від храму, служачи Богові вдень і вночі постами та молитвами. І години тієї вона надійшла, Бога славила та говорила про Нього всім”, – йдеться у Євангеліє.

Автор: Ольга СТЕНЬКО
На Стрітення люди намагаються освятити воду у храмах. Вважають її цілющою
На Стрітення люди намагаються освятити воду у храмах. Вважають її цілющою

Стрітення офіційно стало святом у другій половині IV ст. Перші паломники у своїх письмових спогадах зауважували, що цей день відзначався майже так само урочисто, як і Великдень.

Учора християни згадували мученика Трифона, який народився у 232 році в бідній, але набожній родині. Із юності майбутній святий отримав від Бога дар чудотворіння – виганяв бісів і лікував людей від різних хвороб, за церковними переказами.

Трифона убили в 250 році під час гонінь на християн, які почалися в Римській імперії.