Тарифи на гарячу воду й тепло хочуть зробити незмінними

У Кабміні готують меморандум, який стосується тарифів на централізоване опалення й гаряче водопостачання.

Підписати його планують найближчим часом, повідомляють на Урядовому порталі.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що Україна рухається до відкритого ринку — найсправедливішого інструменту встановлення вартості послуг, тарифів та цін.

З його слів, ринкова ціна на газ формується на світових біржах та розраховується на українській біржі.

“Наприклад, улітку після запровадження ринку газу ціни коливалися на рівні менш як 3 тисячі гривень за тисячу кубометрів. А протягом вересня-жовтня можна було укласти річний договір із НАК “Нафтогаз” за ціною 4,70 гривень за кубометр. Декілька десятків тисяч людей скористалися цією можливістю і сплачуватимуть цю ціну протягом року”, — підкреслив прем’єр-міністр.

Шмигаль зауважив, що водночас ринок перебуває в процесі формування і місячний продукт не є справедливий для окремих категорій громадян. За його словами, для цього уряд ухвалив рішення про граничне обмеження ринкової ціни газу в Україні на рівні 6,99 грн за куб. м.

“Це обмеження діятиме з 1 лютого і доти, доки це буде потрібно в цьому опалювальному сезоні. Ціна газу коштуватиме не дорожче 6,99 гривні за кубічний метр з ПДВ. Якщо компанії не можуть торгувати за такою ціною, то обов’язок постачати газ за такою ціною переходить до постачальника останньої надії, яким є НАК “Нафтогаз”, що готовий постачати людям блакитне паливо за цією ціною”, — сказав Денис Шмигаль.

В Україні почали активно скуповувати лічильники на тепло в результаті зростання витрат на опалення.