Тариф на розподіл газу залежить від об’єму його споживання

Днями міський голова Гадяцької громади Володимир Нестеренко у складі делегації Полтавщини мав зустріч із Прем‘єр-міністром України Денисом Шмигалем та керівником НКРЕКП Валерієм Тарасюком. Спілкування було стосовно підвищення тарифів на комунальні послуги, зокрема на послуги з розподілу природного газу. В ході зустрічі міський голова передав звернення депутатів Гадяцької міської ради до Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо підвищення тарифу на послуги з постачання та розподілу природного газу.

Попередньо, питання підвищення тарифів на послуги з розподілу газу обговорювалося під час пленарного засідання четвертої позачергової сесії Гадяцької міської ради восьмого скликання та з керівництвом ПрАТ «Гадячгаз».

Як пояснив голова правління газорозподільчого підприємства Дмитро Шестерненко, на розмір тарифу впливають виключно економічні показники фінансово-господарської діяльності підприємства.

«Головною підставою підвищення тарифу на 2021 рік порівняно з 2020 роком є зниження обсягу замовленої потужності на 20% (з 40,5 до 32 мільйонів м3)», – зазначив Дмитро Шестерненко, під час виступу на позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання 14 січня.

Отож, ціна на розподіл газу залежить від об’ємуспоживання. Добре, якби цими споживачами були промислові об’єкти, тобто заводи, підприємства, цехи і т. ін. Підприємство «Гадячгаз» обслуговує близько 22 тисяч побутових (приватних) споживачів природного газу і всього близько 150 юридичних осіб, у тому числі об’єкти соціальної сфери, медицини та життєзабезпечення міста Гадяч та інших населених пунктів. У Гадячі, на жаль,відсутня промислова діяльність. 

Спільно з міським головою та депутатським корпусом,керівництво ПрАТ «Гадячгаз» шукало шляхи вирішенняпитання зниження тарифу. Володимир Нестеренко звернувся до підприємств, які здійснюють свою господарську діяльність на території Гадяцької міської ОТГ із проханням переглянути об’єми замовленої потужності на 2021 рік.

14 січня до ПрАТ «Гадячгаз» надійшов лист від керівництваТДВ «Гадяцький елеватор», з проханням прийняти уточнення на величину замовленої річної потужності на 2021 рік на загальний обсяг – 1 294, 763 тис. м3. Це дає можливість знизити тариф із 1, 72 на 1, 66 грн. Відповідні документи передані ПрАТ «Гадячгаз» до НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг). Найближчими днями вони будуть розглянуті і затверджені.

Альона ГЛІК