Україна втратила безвіз із двома країнами

Станом на початок липня українці можуть відвідувати без візи або з візою після прибуття 126 країн світу. Це на дві менше, ніж кварталом раніше.

За 2-й квартал цьогоріч Україна опустилася у рейтингу паспортів світу з 40-го на 44-е місце, розділивши його з Нікарагуа і Тувалу.

За останні місяці Джібуті та Бенін змінили свою візову політику, і тепер українці повинні отримувати електронну візу замість візи після прибуття, про цесвідчать дані опублікованого компанією Henley & Partners оновленого Індексу паспортів.

1-е місце в рейтингу, як і раніше, займають Японія і Сінгапур, паспорти яких дозволяють відвідувати без візи 189 країн світу. Південна Корея, яка 3 місяці тому була на першій сходинці, втратила 2 позиції і тепер займає 2-е місце разом із Німеччиною та Фінляндією (187 країн). Трійку лідерів замикають Данія, Італія та Люксембург (186 країн).

У Києві виникли черги на виготовлення біометричних закордонних паспортів і українських паспортів у вигляді ID-карток. У червні кількість замовників таких документів різко зросла майже на чверть.