Україна отримає вакцини від грипу для медиків

Україна отримає близько 40 тисяч доз вакцини від грипу за механізмом COVAX для вакцинації медиків.

Про це під час брифінгу 18 жовтня заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

“В цьому році, скоріш за все, ми отримаємо близько 40 тисяч доз вакцини за механізмом COVAX для безкоштовної вакцинації медичних працівників”, – розповів він.

За словами Кузіна, вакцина розподілятиметься на рівні областей. Посадовець додав, що також планується придбати коштом державного бюджету певну кількість вакцин для щеплення медичних працівників.

“Таким чином держава буде забезпечувати безкоштовну вакцинацію для медпрацівників, задіяних у ліквідації наслідків пандемії COVID-19”, – пояснив він.

Кузін нагадав, що вакцинація від грипу є добровільною і не внесена в перелік обов’язкових, тому покривається коштом бюджету лише у виняткових випадках, зокрема для забезпечення медичних працівників.

“Вакцинація від грипу поступово стає звичною. За останні кілька років кількість доз вакцини, яка була використана Україна, зросла майже у два рази”, – підсумував він.

Що відомо

  • У Міністерстві охорони здоров’я нагадали, що вакцинація проти COVID-19 не захищає від грипу. При цьому, при одночасному інфікуванні коронавірусом та грипом ризик смертності зростає у два рази.
  • За даними Центру громадського здоров’я, на початку жовтня Україна отримала від трьох виробників вакцини проти грипу. На цей епідемічний сезон заплановане постачання близько 1,25 мільйона доз щеплень.

https://suspilne.media/172755-u-vooz-prognozuut-vihid-z-pandemii-covid-19-u-2022-roci/