Укрпошта припинить виплачувати пенсії: як їх можна буде отримати

З 1 вересня українці не зможуть отримувати пенсії та грошову допомогу у відділеннях Укрпошти.

Про відповідну постанову повідомляють у Пенсійному фонді.

До 1 вересня ПФУ проведе конкурс для відбору організацій, які виплачуватимуть і доставлятимуть пенсії та грошову допомогу за місцем фактичного проживання. До його проведення ці функції виконуватиме Укрпошта.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

– люди з інвалідністю 1-ї групи;

– особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

– особи, які досягли 80-річного віку;

– одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Українці з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: через відібрану на конкурсі організацію або обраний самостійно банк з-поміж уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які отримують виплати у відділеннях Укрпошти або від листонош, до 1 вересня повинні обрати один з уповноважених банків для отримання пенсій. Якщо вони не зроблять цього до визначеного терміну, їм виплачуватимуть пенсію через поточний рахунок в Ощадбанку. Його відкриють за зверненням Пенсійного фонду. Про це обіцяють повідомити одержувача. Українці можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Щоб визначити, чи має українець право на допомогу з безробіття, інформацію про нього перевірятимуть у кілька етапів та в різних органах влади.