Уряд анонсував послаблення карантину в областях

У деяких областях відбудеться послаблення карантинних обмежень. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду в середу.

“Почну з головних новин. За минулий тиждень одразу три області залишили червону зону карантину. Це: Чернівецька, Львівська й Одеська. Фактично в усіх областях ми бачимо зниження кількості нових випадків і госпіталізацій. Ще декілька регіонів у найближчі тижні або дні зможуть послабити карантинні обмеження”, – сказав прем’єр.

“Водночас звертаюся до місцевої влади – у вас залишаються інструменти для швидкого реагування й посилення певних карантинних обмежень, якщо бачите різке збільшення кількості нових випадків”, – заявив Шмигаль.

Адаптивний карантин є ефективним, сказав голова уряду.

Цей механізм збережемо й надалі. Але не треба забувати, що травневі свята можуть призвести до нової хвилі захворюваності. Уряд обіцяв, що посилюватиме карантин на Великдень і травневі свята. Карантин посилювати не будемо, але посилимо заходи з дотримання встановлених обмежень. Насамперед ідеться про соціальну дистанцію, масковий режим.

Ще раз просимо всіх дослуховуватися до Міністерства охорони здоров’я й до лідерів церков, які закликають дотримуватися протиепідемічних норм і святкувати Великдень удома”, – заявив Шмигаль.

Також прем’єр повідомив, що вже подано понад 300 тис. заявок на отримання 8 тис. грн допомоги від держави.

“Перші 200 мільйонів гривень пішли на виплати”, – заявив він.