Уряд продовжив карантин до 11 травня

Кабінет Міністрів України продовжує карантин до 11 травня, заявив на засіданні уряду Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, підрахунки Національної академії наук України та Міністерства охорони здоров’я свідчать, що пік захворюваності в Україні наразі не настав.

«Ми ухвалимо рішення про продовження карантину до 11 травня. Оскільки за розрахунками академії наук, пік ми очікуємо між 3 та 8 травня. У нас є дуже чіткий план виходу», – сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, план виходу з карантину складається із п’яти етапів, стартова точка реалізації – день кінця карантину.

«За оптимістичним прогнозами, цей день мав би настати 11 травня. Тому сьогодні будемо продовжувати карантин до цієї дати, як умови настання цього першого дня, який буде символізувати початок виходу із карантину», – сказав глава уряду.

Шмигаль зазначив, що початок виходу з карантину стане можливий лише за умови, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюватимеся, та буде коливатися у межах 5-7%, не більше.

Як додав на засіданні уряду Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, змінами до постанови №211 від 11 березня 2020 року, окрім продовження карантину до 11 травня, планується, зокрема, дозволити перевезення громадським транспортом осіб, які виявили бажання стати донорами крові. Також планується дозволити залучати до роботи працівників, яким необхідний обов’язковий медичний огляд, без проходження такого огляду, оскільки через карантинні обмеження проведення таких медоглядів ускладнено.

Також затверджується порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією особи.

“Ми розширюємо можливості по самоізоляції, разом з Мінцифри доопрацьований додаток “Дія” для того, щоб був контроль за особами, які перебувають у самоізоляції”, – сказав Степанов.

Джерело:

https://www.ukrinform.ua