Учителям піднімуть зарплати: назвали дату

Уряд планує повернути 10% надбавки вихователям у дитячих дошкільних і позашкільних навчальних закладах. Крім того, з 1 січня 2020-го підвищать зарплати вчителям шкіл.

“Ліквідуємо ту несправедливість, яка була для працівників дошкільних і позашкільних навчальних закладів, профосвіти, які недоотримали 10% надбавки до своєї заробітної плати ще з січня 2019-го. Ми сьогодні ухвалимо це рішення, і для цих людей надбавка підніметься на 10%”, – зазначив прем’єр-міністрів України Володимир Гройсманна засідання уряду.

За його словами, потрібно змінити саму систему оплати праці для освітян. Вона повинна стимулювати, давати можливість отримувати гідну винагороду. Це буде вже не єдина тарифна сітка, а більш прогресивна модель. Таким чином, українським вчителям підвищать зарплати від 20 до 70%. Особливий акцент зроблять на молодих педагогах.

Кращому вчителю у світі дали $1 млн. 36-річний кенійський учитель математики та фізики Пітер Табічі став найкращим учителем у світі. Він переміг у міжнародному конкурсі Global Teacher Prize-2019. 95% учнів Табічі – із бідних сімей, а третина – сироти. У школі є лише 1 комп’ютер, а через переповненість класів на одного вчителя припадає одразу 58 учнів.