У Гадяцькому районі планують створити п’яту ОТГ

Наочні здобутки об’єднаннях територіальних громад Полтавщини, які очолюють рейтинги фінансової спроможності не лише в області, підштовхують «необ’єднаних» сусідів доєднатися до реформи децентралізації.

Про це повідомляє Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Додатковим стимулом форсування створення нових ОТГ стало схвалення Полтавською обласною радою наприкінці минулого року Перспективного плану формування територій. Приміром, дуже активізувалися потужні сільські ради навколо Полтави, які не бажають стати частиною обласного центру.

Відновилися децентралізаційні процеси й на Півночі області – в Гадяцькому районі. Тут вже є три сільські ОТГ- Сергіївська (перші вибори відбулися у 2016-році), Петрівсько-Роменська (2017 рік) та Краснолуцька (2018 рік).

Окрім того, Гадяч створив першу на Полтавщині об’єднану територіальну громаду навколо міста обласного значення.

Потенційною п’ятою ОТГ в районі може стати Великобудищанська. Керівництво цієї сільради провело громадське обговорення щодо створення об’єднаної територіальної громади із центром у Великих Будищах. Потенційна ОТГ буде фінансово-спроможна. Адже на її теренах здійснюють свою діяльність підприємства нафтогазового комплексу.  Великобудищанці хочуть бачити у складі нової громади нинішні сільради з центрами в Книшівці, Плішивці та Ціпках.

«Наша позиція – об’єднатися із загаданими вище громадами. Поки йде обговорення. Як люди вирішать, так і буде», – сказала голова Великобудищанської сільради Тетяни Іщенко. 

Натомість навколишні сільради розглядають кілька варіантів добровільного об’єднання. Окрім приєднання до потенційної Великобудищанської ОТГ, існує ймовірність приєднання до вже існуючої Краснолуцької або навіть Гадяцької міської ОТГ.

«Звичайно, вибір завжди має бути. Сподіваюся, мешканці та депутати Великих Будищ, Плішивця, Ціпків та Книшівки зроблять виважений вибір щодо свого вектору розвитку. Адже від цього залежить й майбутнє наступних поколінь», – говорить радник з децентралізації Полтавського ЦРМС  Олександр Ісип.