У жовтні на українців чекатиме сприятлива погода

Синоптики говорять про те, що погода у більшості регіонів України буде помірною.

Рясні дощі не передбачаються, більшу частину першої половини жовтня втримаються сонячні дні, з температурою 15-18 градусів за Цельсієм.

Вже у другій половині жовтня варто чекати на зниження температури повітря. Також з’являться опади. На щастя, вони не будуть не надто інтенсивними.

За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується 32-65 мм, в гірських районах місцями 75-100 мм, що в межах середніх багаторічних значень.

Як зазначили в Укргідрометцентрі, у другій та третій декадах жовтня відбувається перехід середньої добової температури через 8 градусів тепла у бік зниження, на Закарпатті та півдні країни цей перехід завершується у першій декаді листопада.

Середня місячна температура повітря жовтня складає 6-12 градусів тепла, в гірських районах 4-5 градусів тепла. Абсолютний максимум температури 25-35 градусів тепла, в гірських районах 18-24 градусів тепла; абсолютний мінімум 5-16 градусів морозу, у Карпатах, північних, східних та центральних областях місцями 18-23 градусів морозу. Середня місячна кількість опадів 20-54 мм, в Карпатах 55-83 мм, місцями до 122 мм.

“Заморозки у першій половині жовтня – явище звичайне”, – зазначається в повідомленні.