У Кабміні стривожились кількістю безробітних випускників вузів

У Кабміні заговорили про реформу ринку праці.

Кожен десятий безробітний в Україні – студент, який не зміг знайти роботу після закінчення університету.

“Дуже високий показник, що засвідчує невідповідність навчальних програм реальним запитам ринку і необхідність трансформації вищої освіти”, – пише у Facebook заступник міністра економіки Сергій Ніколайчук.

Користувачі не соромились у своїх висловлюваннях і відкрито висловлювали свою позицію.

“Дійсно причиною є низька оплата праці для випускника. Як магістр , який володіє англійською мовою на рівні вище середнього може погодитися на заробітну плату в 6-8 тисяч гривень при повному робочому дні? Це справедливо, що особа вчилася 6 років, вивчала те, що більшість людей не знають і не можуть виконувати як професійні обов’язки, а їй пропонують оплату праці нижчу, ніж в касира в супермаркеті. Вам потрібно працювати над розвитком бізнесу в Україні, щоб такі мізерні зарплати відійшли в минуле. Для порівняння, в Польщі випускнику юридичного факультету із спеціалізацією в галузі права інтелектуальної власності, пропонують зарплату на старті від 1000 доларів США. В Україні – 6 тисяч гривень, і не всюди. Напевне причина непрацевлаштованості випускників, що вони мають Гідність. Коли вони навчалися, викладачі говорили їм – ви вже еліта нації, яка з часом замінить існуючу і буде керувати державою”, – пише під постом Олександр Маринич.

“Який відсоток по закінченні вузу працює не по спеціальності? Думаю, не менше 30. Отже разом 40”, – пише Олександр Піта.

38% безробітних в Україні – це звільнені за власним бажанням чи за згодою сторін, зазначив чиновник.

“Мабуть, це достатньо природна причина. Однак з високою ймовірністю такий спосіб використовується бізнесом для звільнення “неефективних” працівників при оптимізації діяльності або в умовах скорочення виробництва. Остання причина є офіційною для 21% безробітних – достатньо багато, враховуючи поточний високий попит на робочу силу. Це ще раз підтверджує необхідність реформи ринку праці”, – підкреслив Миколайчук.

У першому півріччі в Україні стало менше безробітних. Роботу знайшли 202 тис. осіб. Кількість зайнятого населення зросла до 16,5 млн осіб.

Крім того, на 94 тис. осіб зменшилася кількість тих, хто працює неофіційно. Таким чином, зайнятість у “тіньовому” секторі упала на 8%.