У МОЗ пояснили, як врятуватися у спеку і не нашкодити здоров’ю

Коли надворі спека, вкрай важливо не тільки вберегтися від теплового удару та охолоджувати організм, але й достатнього пити рідини, щоб уникнути зневоднення.

У той час, коли українці потерпають від сильної спеки, Міністерство охорони здоров’я на офіційній сторінці в соцмережі Фейсбук поділилося корисними порадами.

“Чому організмові потрібно вдосталь води? Вона забезпечує нормальний перебіг безлічі процесів обміну речовин: підтримує нормальну температуру тіла, виводить з сечею кінцеві продукти обміну речовин і токсини тощо. Нормальний обмін речовин порушується вже при втраті тілом 1% води.”, – йдеться у повідомленні відомства МОЗ

Щодо того, скільки треба пити води в день, у міністерстві зауважили, що чіткої формули немає. Все залежить від того, в якому кліматі ви живете, наскільки фізично активні під час спеки. Проте, за основу заведено брати розрахунок 30-60 мілілітрів на 1 кілограм ваги.

Водночас у спекотну погоду і за умови фізичної активності слід орієнтуватися на верхню планку — 60 мілілітрів на 1 кілограм. А коли температура на вулиці не висока й особливої активності нема, то нормою буде 30 мілілітрів на 1 кілограм.

У МОЗ також радять пити воду протягом усього дня, а не лише тоді, коли відчуваєте спрагу. Адже спрага є сигналом, що вашому організмові вже бракує води.

Зважте, що і води буває забагато. Рекомендована доза води — не більше 1,5 літра в годину, інакше у вашій крові може знизитися рівень солі. Подібне трапляється на часто, але краще споживання такого об’єму води розтягнути в часі. Не замінюйте воду солодкими напоями і тим більше алкоголем. Якщо хочеться урізноманітнити смак, краще додати до води шматок лимона чи апельсина або ж взяти фруктове чи овочеве смузі без доданого цукру.”, – радять у МОЗ.МОЗ

Крім того, у МОЗ звертають увагу на прийоми їжі, які повинні бути регулярними упродовж дня. Завдяки цьому та достатній кількості води ви відновите водно-сольовий баланс організму.

“Зазвичай вам достатньо води, якщо ви рідко відчуваєте спрагу та якщо ваша сеча прозора або світло-солом’яного кольору. Також не забувайте пити до, під час та після тренувань, а також під час прийому їжі.”, – йдеться у повідомленні МОЗ.