У нарахуванні субсидій відбудуться зміни – Мінсоцполітики

Міністерство не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій

За місяць субсидії для 3 мільйонів домогосподарств перепризначаться автоматично, решта громадян муситиме оновити Заяву та Декларацію про доходи.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

“Готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, в яких станом на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд та Укрпошту, ті, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк. Ті сім’ї, які станом на травень-червень матимуть борги за комуналку, будуть переведені на безготівкову монетизацію”, – йдеться у повідомленні.

Урядовці зазначають, що літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на основі доходів 1-2 кварталів 2019 року.

Мінсоцполітики вказує, що повторно з документами – Заявою та Декларацією про доходи – у травні в управління соціального захисту населення муситимуть звернутися орендарі житла; переселенці; сім’ї, яким призначили субсидію не на всіх зареєстрованих в помешканні осіб, а тільки на тих, хто там фактично проживає; сім’ям, де є безробітні працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або доходи є меншими від мінімальної заробітної плати; сім’ї, в яких за останній рік змінився склад сім’ї.

Міністерство наголошує, що “не планує змінювати критерії для призначення житлових субсидій, тому суттєвого зменшення кількості субсидіантів у 2019-2020 роках не передбачається”.