У Петрівці-Роменській планують опублікувать імена тих, хто “прикрасив” кладовище пластиком

Вже кілька років громади (не лише Петрівсько-Роменська) борються з тим, щоб люди не несли пластикових квітів та вінків на цвинтар. Пояснюють це і з естетичного боку, і головне – наголошують на шкоді штучних квітів для довкілля та здоров’я. Але, на жаль, дуже важко змінти свідомість людей.
Петрівсько-Роменська громада вирішила діяти по-іншому.  Комісія виконавчого комітету сільської ради проінспектувала кладовище у Петрівці-Роменській. І записали імена тих, хто проігнорував заборону.
Ось що пишуть на офіційній сторінці громади у Фейсбук:
“На превеликий жаль, багато жителів нашого села проігнорували заборону приносити пластикові квіти на могили до рідних і «прикрасили» пластиком кладовище. Всі вони внесені до списку порушників.
❗️Зауважте, якщо ці штучні квіти не буде прибрано з кладовища – імена порушників буде опубліковано на всіх офіційних ресурсах громади. Потім – адміністративна відповідальність згідно чинного законодавства.
Нагадуємо, штучні квіти, вінки та інші ритуальні вироби з пластику, заборонили приносити на кладовище у Петрівсько-Роменській громаді ще три року тому, 19 квітня 2018 року на п’ятій сесії сьомого скликання.
Переробці штучні квіти не піддаються, тому вони, як і вінки та інша подібна атрибутика, рано чи пізно опиняються на смітнику, продовжуючи виділяти токсичні речовини і забруднюючи ґрунт, повітря, ґрунтові води. Час їх розкладання в землі дуже тривалий – понад 100 років! А при спалюванні виділяються важкі метали і діоксини, які є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.”