У Полтавський краєзнавчий музей оновлюється: з’явились окуляри віртуальної реальності

Для Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського закупили 4 одиниці окулярів віртуальної реальності. Зараз працюють над розробкою ідей, яким чином  використовувати такі VR окуляри.

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбук заступник директора з розвитку музею Катерина Бабіч.

“Зараз для музеїв це одна з базових потреб. Це осучаснення і посилення експозиційного показу,підвищення рівня зацікавленості аудиторії через віртуальні подорожі, формат якісного інтерактиву з гостем, можливості цікаво розкрити наукову цінність експонату, ефект повної залученості та занурення в тематику, яке точно запам’ятається…”, – написала Катерина Бабіч.

До того ж Полтавський краєзнавчий музей оновлюватимуть: планують зробити ремонт залів першого поверху вже в кінці літа.

За словами заступника директор музею Катерини Бабіч, на оновлення залів I поверху виділена пряма субвенція з Офісу Президента у розмірі 100 млн грн.

“Ці кошти будуть витрачені на найдорожчі роботи, повязані з відновленням художньої частини, індивідуальним виробництвом кахлів. …Буде зроблена зона гардеробу, рецепції. В основному фонді музею налічується 300 тисяч експонатів. Також є близько 100 тисяч наукового фонду. А в експозиції музею представлено лише 30 тисяч експонатів. Ця субвенція виділялась за важливої умови — щоб у музеї були створені належні експозиції. Нинішні представлені у вітринах, яким більше 50-ти років”, – розповідає Катерина Бабіч.

“В одному із залів стоїть мамонт. Він і далі буде знаходитись, але його можна підсвітити, щоб він видавав звуки, облаштувати інтерактивну панель. Відділ природи за день проходить понад 500 дітей. Для них теж потрібно робити музей цікавим. Зараз бачимо мінімум інклюзії, максимум тріщин на стінах, відсутність належної системи електрифікації. А вона була закладена в 1954-1956 роках”, – зазначила Катерина Бабіч.

  Заплановано зробити музей інклюзивним, щоб люди маломобільних груп населення мали змогу піднятись на всі три поверхи. Також планують розробити проєкт ремонту санвузлів, де буде кімната для маломобільних груп.

У великій, 22-й залі на другому поверсі, заплановано облаштувати сучасну систему конференц-звязку для проведення різноманітних міжнародних онлайн-заходів тощо. А 16-у залу, теж на другому поверсі музею, вже готують до ремонтних робіт — там оновлюватимуть експозицію “Полтавщина у вінку Незалежності”.

   Після масштабного оновлення залів першого поверху, у музеї готуватимуть до оновлення залів другого поверху.