У Полтаві налаштовують камери, які фіксуватимуть перевищення швидкості водіями

У Полтаві налаштовують камери автоматичної фіксації швидкісного режиму автомобілів. Нині їх підключають до всеукраїнської бази патрульної поліції. Вони почнуть працювати після випробувань, точна дата запуску пристроїв наразі не відома, розповів Суспільному інспектор відділу зв’язків з громадськістю поліції Полтавщини Руслан Возниця. Нині визначено сім місць, де встановлять пристрої. Облаштовують їх із початку липня.

На вулиці Європейській у Полтаві – дві камери автоматичної фіксації швидкісного режиму автомобілів. Їх тут встановили на початку серпня.

У Полтаві налаштовують камери, які фіксуватимуть перевищення швидкості водіямиСуспільне Полтава

Руслан Возниця, інспектор відділу зв’язків з громадськістю поліції Полтавщини

“Мета встановлення камер автоматичної фіксації – це контроль за швидкісним режимом. Як у межах населеного пункту, так і на дорогах державного значення. Для встановлення цих камер обиралися ділянки міста, де найчастіше помічаються перевищення швидкості руху водіями”, – говорить інспектор відділу зв’язків з громадськістю поліції Полтавщини Руслан Возниця.

На вулицях міста діятимуть іще п’ять таких камер.

“Моє ставлення, як водія до цього дуже позитивне. Хоч щось стримуватиме лихих водіїв від швидкої їзди. Це вже помітно зараз, хоч може вони ще в тестовому режимі, може, й не працюють, але вже зараз на проміжку між Половками та Садами (мікрорайони Полтави – ред.), дуже старанно їздять, коли бачать ці камери”, – каже водій Олександр Тупиця.

“Це безглуздо. На ста метрах вони ловлять водіїв, а далі вони розганяються і їдуть як і їхали. Щоб не порушували потрібно майже на усіх вулицях ставити, особливо на широких дорогах”, – говорить водій Володимир Міщенко.

Камери почнуть працювати після випробувань

Нині ці камери підключають до всеукраїнської бази патрульної поліції, каже інспектор відділу зв’язків з громадськістю поліції Полтавщини Руслан Возниця.

“Водій потрапляє у поле зору камер автоматичної фіксації, камера автоматично зчитує номерний знак транспортного засобу, робить коротку відеозйомку того, як автомобіль рухається і фото самого автомобіля. Уся зібрана інформація надсилається на сервер, і надалі ще працівник поліції перевіряє інформацію, яку зібрав прилад”, – розповідає інспектор відділу зв’язків з громадськістю поліції Полтавщини Руслан Возниця.

Інформація щодо штрафу приходитиме власнику автівки у додаток “Дія”, каже юрист Тарас Захаров. Якщо протягом п’яти днів він не сплатить штраф, то отримає лист поштою.

У Полтаві налаштовують камери, які фіксуватимуть перевищення швидкості водіямиСуспільне Полтава

Тарас Захаров, юрист

“У постанові міститься фотографія транспортного засобу, щоб було видно номерний знак, а також зазначається код, по якому можна перейти та побачити сам факт правопорушення, адже це відео зберігається. Порушенням вважається перевищення швидкості більше ніж на 20 кілометрів. Тобто порушенням вважається будь-яке перевищення дозволеної швидкості, але у разі перевищення до 20 кілометрів особа не притягується до відповідальності. У разі перевищення більше ніж на 20 (кілометрів за годину – ред.) притягується до мінімального штрафу – 520 грн. Якщо перевищення більше ніж на 50 кілометрів, штраф – близько трьох тисяч гривень”, – повідомляє юрист Тарас Захаров.

Комплекси автоматичної фіксації придбало Державне агентство інфраструктурних проєктів. У грудні 2019 року для цього уклали договір з приватною фірмою «Українські системні інновації» на закупівлю 30 таких комплексів вартістю понад 24 мільйони. Вартість одного – майже 820 тисяч гривень. У Полтаві ж нині встановили сім таких камер автоматичної фіксації. По дві на вулицях – Великотирнівська, Маршала Бірюзова та Європейській та ще одна на перехресті вулиць Героїв АТО з Федора Матвієнка. Коли саме вони запрацюють, поки невідомо, додав інспектор відділу зв’язків з громадськістю поліції Полтавщини Руслан Возниця.

У Полтаві налаштовують камери, які фіксуватимуть перевищення швидкості водіямиСуспільне Полтава

Валерій Пархоменко, перший заступник Полтавського міського голови

“Ці камери, їх живлення підключене до нашого проєкту “Безпечне місто”, але сервера розташовані в Міністерстві (внітрішніх справ – ред.). Вони під’єднуються до нашого живлення. У нас по місту Полтаві на сьогодні прокладено 200 кілометрів електромереж. Це відбувається за кошти з державного бюджету”, – каже перший заступник Полтавського міського голови Валерій Пархоменко.

Загалом в Україні автоматична система фіксації порушень правил дорожнього руху запрацювала з 1 червня минулого року. Уперше вони почали діяти у Києві.

Нині камери автоматичної фіксації швидкості діють на території Київської та Житомирської областей. А також у Львові, Харкові та Кропивницькому.