У районі вирішують “автобусне” питання: планують закупити три автобуси

Це велика проблема для району, більшість маршрутів не рентабельні, перевізники відмовляються надавати послуги. Першим кроком у налагодженні сполучення сіл району із райцентром став новий кільцевий маршрут, який нещодавно ввели в дію. Від 18 січня почав курсувати автобус Гадяч-Хитці-Ціпки – Великі Будища-Плішивець-Дученці-Книшівка-Броварки-Хитці-Гадяч. Графік роботи затвердили. Даний маршрут курсує двічі на день, щодня дня, крім суботи. Один день на тиждень 4 рази в місяць, він здійснюватиме маршрут по перевезенню пільгових категорій громадянам. Вартість квитка від 6 грн. до 18 грн. Та незважаючи на те що даний маршрут став економічно вигіднішим в порівнянні з попередніми, однак він залишається збитковим для самих перевізників. Представники РДА, разом із контролером здійснили не одну поїздку по даному маршруту, вивичили потік пасажирів, час який займає маршрут та дохід який отримує перевізник. У зв’язку з цим було прийнято рішення розробити Програму яка передбачає дотацію за рахунок коштів місцевих бюджетів. Протяжність маршруту –50 км., вартість 1 км. – 21 грн. (заробітна плата водія+амортизація ТЗ, витрати на паливно-мастильні матеріали, податки і збори).

50 км. *21 грн. = 1050 грн. ; 1050* 2 р. в день = 2100 грн..(вартість маршруту в день) *27 дн./міс. (крім суботи) . = 56 700 грн. (вартість маршруту в місяць). Дохід перевізника 24 600 грн.

Збитковість маршруту = 56 700 – 24 600 = 32 100 грн./міс. (16 050 грн кошти району, 16 050 грн. кошти сільських рад).

Так як цей маршрут курсує через чотири сільські ради то сума ділиться на чотири – і становить 4 тис 012 грн.

На сесії районної ради 23 січня включене питання про придбання трьох автобусів «Еталон» після капітального ремонту, які будуть курсувати районом вже найближчим часом.