“У школах працюють багато пенсіонерів”: в уряді звернули увагу на проблеми вчителів

Через низьку пенсію у школах працює велика кількість пенсіонерів. Це створює кадрові проблеми в державі, уникнути яких можна завдяки створенню комплексної державної програми.

“Якщо підуть вчителі пенсійного віку, то можна було би підвищити зарплати молодим педагогам. Шляхом оптимізації процесів ми можемо підвищити виплати тим працівникам, які ефективно працюють”, – розповів заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

З вересня зарплати вчителів не зміняться, повідомив Єрмоличев “Главкому”.

“Проблема в тому, що в нас бюджетний і навчальний роки не збігаються. Тому, відповідно, з 1 вересня нічого не зміниться, бо бюджет розрахований з 1 січня по 31 грудня. Якщо ухвалять рішення про підвищення мінімальних зарплат, це стосуватиметься всіх бюджетників, у тому числі вчителів”, – каже замміністра.

Проте питання оптимізації навчального процесу залишається відкритим, бо єдиного плану для всіх освітніх закладів немає. Кожні район, місто та ОТГ специфічні.

“Як оптимізувати мережу у Верховинському районі? Там не можна зробити дороги, не можна запустити шкільний автобус. А є, наприклад, Чернігівщина, де від села до села 50 км. Можна оптимізувати тут? Ти ж не возитимеш дітей за 50 км. Ось чому великі кошти йдуть на освіту”, – резюмував Єрмоличев.

1 вересня у школи зможуть піти діти з тих регіонів, які відповідають критеріям МОЗ. Навчальні заклади не відкриють тільки в регіонах “червоної” зони, повідомила заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій.