Філологи, економісти, правники та айтішники: на кого цьогоріч вступали випускники з Полтавщини

В Україні завершується вступна кампанія до закладів вищої освіти. Цьогоріч на Полтавщині найбільше вступали на філологію, право, економіку та IT. А в обласному центрі зайнятості говорять, що наразі найбільший попит мають робітничі професії.

Через карантин навчальний рік для абітурієнтів у Полтаві почнеться пізніше: першокурсники мають вийти на навчання на початку жовтня. 31 серпня – останній день подачі заяв на бакалавра до полтавських вищих навчальних закладів. Вже невдовзі вступники дізнаються, чи пройшли на бюджет та зможуть визначитися, де здобувати освіту. Усього цьогоріч до обласних вишів подали близько 30 тисяч заяв.

Якщо ми говоримо про бакалавра, то подали понад десять тисяч заяв. Дуже популярними вже який рік поспіль мають попит філологічні, економічні спеціальності, право, IT-технології“, – розповів начальник управління Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Сергій Рибалко.

В обласному центрі зайнятості говорять, що до карантину Полтавщина була однією з лідерів у офіційному працевлаштуванні населення, а останніми роками випускники вишів та професійно-технічних закладів за допомогою до установи практично не зверталися. Зараз же область найбільше потребує робітничих кадрів.

Це і водії, і трактористи, і верстатники. Дуже велика потреба у спеціалістах будівельної галузі, а також в операторах компʼютерного набору, які знають бухгалтерські програми, для створення бази даних великих і невеликих торгових мереж”, – розповіла директорка Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Також наразі є велика потреба у співробітниках сфери послуг: кухарях, офіціантах, продавцях та касирах.

Що ж до вступників, зарахування на бюджет відбудеться – до 5 вересня, а на контракт – до 30 вересня. На магістратуру ж поки можна подати документи – до 6 вересня.

Дарина Литвак, Сергій Купровський, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення