Хто корисніше для здоров’я — кішки або собаки?

Більшість людей впевнені, що домашні тварини корисні для здоров’я їх господаря. Це справедливо. Але давайте розберемося, від якого з вихованців більше більше користі.

Вперше про те, що домашні тварини можуть надавати гарний вплив на здоров’я своїх господарів, заговорили в вісімдесятих роках минулого століття після дослідження, яке показало, що виживаність після інфаркту набагато вище у людей, у яких є собака або кіт.

З тих пір не припиняючись ведуться дослідження, як вихованці насправді впливають на здоров’я людини. З одного боку, щоб зробити життя людей кращим. З іншого – щоб скоротити по можливості витрати на медичне обслуговування.


Кішки і собаки – чим корисні для здоров’я

Головні плюси наявності в будинку вихованця – це любов і співпереживання, яке дарують коти і собаки, відчуття власної важливості для кого-то. Домашні тварини допомагають людям впоратися зі стресом і тривожністю.

Дослідження говорять, що власники вихованців рідше відвідують лікарів, менше беруть ліків, краще сплять і кров’яний тиск у них в нормі (а отже нижче ризик інсультів і інфаркту міокарда).

З котами до кінця невідомо, що саме впливає на нормалізацію артеріального тиску: сам факт наявності кота, тактильний контакт, ігри або розмови з ним.

З собаками дослідження було проведено більш детально: тиск знижується, коли людина гладить собаку або розмовляє з нею, на відміну від розмов з людьми, до речі.

Ймовірно, на нормалізацію тиску впливає ще й той факт, що якщо гладити собаку або кота лише 10 хвилин, то в організмі знижується рівень гормону стресу – кортизолу.

Собаки хороші тим, що щодня вигулюють своїх господарів, підвищуючи їх фізичну активність до рекомендованих ВООЗ 150 хвилин в тиждень. А також, соціалізуємо своїх двоногих друзів. Адже під час прогулянки в парку або під час тренувань на майданчику власники собак спілкуються з людьми (наприклад, власниками інших собак, перехожими, які захотіли зробити комплімент псу), заводять нові знайомства.

Єдине, чого не може робити собака, – це мурчать. Коли ваш кіт мурчит, він вібрує з частотою 20-140 Гц. А ця частота, судячи з досліджень, позитивно впливає на відновлення рухливості суглобів, загоєння кісток і м’язів після травм.

І ще пару слів про алергію. Так, так, ми говоримо про алергіях в розділі «плюсів» домашніх тварин. Всупереч розхожій думці діти, у яких в перший рік життя були вихованці, менш схильні до алергій в майбутньому, ніж малюки, яких в дитинстві ховали від котів і собак.

Кішки і собаки – мінуси

Головна небезпека котів і собак – це укуси і паразити, яких вони можуть переносити. Як правило це глисти, але у котів ще є в запасі – бактерія токсоплазми, яка викликає токсоплазмоз. Це захворювання особливо небезпечно для людей зі зниженим імунітетом і під час вагітності, оскільки може викликати розумову відсталість і сліпоту у майбутньої дитини.

Але всі ці проблеми легко вирішуються за допомогою таблеток від глистів і банальних правил гігієни: миття рук після контакту з твариною або збирання лотка у кота.

З приводу інших захворювань, які переносяться тваринами вчені рекомендують не сильно переживати, так як їх ймовірність набагато нижче, ніж щось, що ваша дитина підхопить якусь інфекцію від іншої дитини і принесе її додому.

З собаками середнього і великого розміру слід бути обережніше людям похилого віку, тим, у кого проблеми зі стійкістю і маленьким дітям. Якщо пес буде недостатньо добре вихований або просто перезбуджена, то може збити господаря з ніг, що може призвести до травм.

Також до мінусів вихованців відносять стрес від того, що вони живуть не дуже довго за людськими мірками. І якщо господар був дуже прив’язаний до кота або собаку, то, скоріше за все, йому буде досить непросто пережити втрату.

Кішки або собаки – вердикт

Кішки і собаки приблизно однаково корисні для здоров’я своїх господарів.

Вибирати потрібно за ступенем своєї готовності залучатися до догляд за твариною. Літнім людям, наприклад, собаки можуть доставити занадто багато незручностей. Молодим жінкам, які планують вагітність, варто бути обережнішими з кішками.