Хто на Полтавщині сплачує найбільше податків до обласного бюджету

Загалом ГЗК компанії «Ferrexpo» Костянтина Жеваго наповнюють облбюджет на 32%.

Кожна третя гривня обласного бюджету – кошти компанії «Ferrexpo». Потім їх розподіляють на утримання комунальних закладів, реалізацію обласних програм, передають в об’єднанні територіальні громади та на формування бюджету розвитку.

Загальний фонд бюджету Полтавщини у І півріччі 2021 року мав складати 1 млрд 85 млн грн, а склав 1 млрд 527 мл грн. Перевиконання бюджету радує, адже ці додаткові кошти депутати спрямують на розвиток різних галузей господарства області.

Хто ж найбільше наповнює обласний бюджет і якими видами податків? Відповідну інформацію ми отримали з бюджетного комітету Верховної Ради України.

Згідно з нею, 24% бюджету області дає Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (361 млн грн), далі йде АТ «Укргазвидобування» – 8% (113 млн грн), Єрістивській гірничо-збагачувальний комбінат – 7% (109 млн грн).

Всі інші наповнювачі обласного бюджету дають по 1% і менше. Ось ті, хто надає близько 1%: регіональна філія «Південна залізниця», ПрАТ «Нафтогазвидобування», ПАТ «Укрнафта», СП «Полтавська газонафтова компанія», ПАТ «Укртатнафта», ТОВ «Стасі насіння», філія «Газопромислове управління «Полтавагазвидобування»…

Загалом ГЗК компанії «Ferrexpo» Костянтина Жеваго наповнюють облбюджет на 32%. Тобто, третина бюджету області надходить від компанії «Ferrexpo» (див. табл. 1)

Якщо подивитися на цифри обласного бюджету в розрізі податків, то, згідно з планом, податок на прибуток мав би скласти 142 млн грн, а по факту за І півріччя він становить 386 млн 900 тис грн.

Плату за надра (корисні копалини) планували зібрати у сумі 83 млн 700 тис грн, а вийшло 127 млн 500 тис грн.

Податок «Плата за надра – газ та нафта» також перевиконаний.

При плані 77 млн 400 тис грн зібрано 152 млн 600 тис грн.

717 млн 300 тис грн у І півріччі планували зібрати податку з доходів фізичних осіб, а сплачено – 781 млн 100 тис грн.

Також у планах було зібрати 32 млн 900 тис грн екологічного податку, а реально отримали 41 млн 300 тис грн.

Інші види податків склали в плані 32 млн грн, а сплачено і зібрано 38 млн 200 тис грн.

У наступних публікаціях ми розповімо майже про кожен вид податку і про тих, хто їх сплачує.

(див. табл. 2).

Зараз лише констатуємо факт: компанія «Ferrexpo» в розділі «Податок на прибуток» забезпечила 74% наповнюваності статті, у «Платі за надра – корисні копалини» – 94%, екологічний податок – 84%.

Щодо останнього виду, то у податковій нам назвали трійку лідерів-наповнювачів: перше місце – за Полтавським ГЗК, друге – за Єристівським ГЗК і третє – за Кременчуцькою ТЕЦ.

Цікаво, що у переліку немає Кременчуцького нафтопереробного заводу чи Кременчуцького заводу техвуглецю, які розташовані в Північній промзоні нашого міста, і на роботу яких з приводу забруднення повітря найбільше нарікають містяни.

Але про це ми напишемо окрему статтю. А зараз ще раз констатуємо, що кожна третя гривня обласного бюджету – кошти компанії «Ferrexpo» Костянтина Жеваго. Саме за ці кошти зводять об’єкти інфраструктури, купують комунальну техніку, ремонтують приміщення не лише у Кременчуці та Горішніх Плавнях, а й у Лохвиці та Миргороді, Пирятині та Гадячі.

Це означає, що «Ferrrexpo» через податки фінансує значні території Полтавщини.

Голова обласної ради Олександр Біленький вважає, що платникам податків усі громади області мають бути безмежно вдячні, адже саме завдяки наповненню бюджету такими промисловими гігантами, як компанія «Ferrexpo», спостерігається перевиконання бюджету області. І ці кошти потім розподіляють на утримання комунальних закладів, реалізацію обласних програм, передають в об’єднані територіальні громади та на формування бюджету розвитку.

«Дякую компанії «Ferrexpo» за поповнення бюджету області. Це соціально-відповідальний бізнес! І повірте, обласні заклади в усіх районах кошти з обласного бюджету отримають. Окрім того, кошти в громади потім надійдуть через певні обласні програми, як от «Питна вода Полтавщини», «Дітям Полтавщини – якісне харчування» (для закупівлі харчоблоків), також будуть профінансовані роботи з облаштування багатофункціональних спортивних майданчиків…

Кошти з перевиконання бюджету надійдуть у кожну громаду. Громади, які виявили бажання взяти участь у співфінансуванні, всі задоволені», – зауважив Біленький.

Він нагадав, що під час останньої сесії депутати перерозподілили 629 млн грн обласного бюджету.

Нагадаємо, Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат з групи Ferrexpo передав сучасний кардіограф в амбулаторію села Потоки

Проєкт за проєктом: завершене мощення тротуару в Козельщині коштом Біланівського ГЗК

До відкриття амбулаторії в селі Пироги Біланівський ГЗК передав кардіограф та ліжко