Цьогоріч на Полтавщині сталася 151 пожежа через спалювання сухостоїв

На Полтавщині, за словами речниці рятувальників, масово спалюють сухостої. Це призвело до 151 пожежі в області. А представниця громадської організації “Еколтава” пояснила: дим шкодить здоров’ю людини, а висока температура – ґрунту.

Із початку цього року на Полтавщині сталася 151 пожежа через спалювання сухостоїв – вогнища часто стають неконтрольованими, сказала речниця рятувальників області.

“У нас з початку року в області виникла 151 пожежа на відкритих територіях. Якщо брати для порівняння минулий рік, на сьогодні виникло 9 пожеж. Але це все зумовлено тим, що в області зараз такі погодні умови. Торік у цей час ще лежав сніг,” – сказала Світлана Рибалко.

Якщо дихати цим димом, можна втратити свідомість та отримати опіки, додала речниця.

“Такі випадки у нас були неодноразово. Цьогоріч – один випадок, коли знайшли, що людина обгоріла. Торік у нас також були випадки, коли люди підпалювали стерню, інколи – просто на полях – знаходили людину поблизу крайка цієї стерні, яка обгоріла і була без ознак життя. Також у нас були випадки, коли жінка похилого віку під час спалювання сміття втратила свідомість і впала у вогнище. Вона від отриманих опіків померла”, – розповіла речниця.

Чому дим небезпечний, пояснила комунікаційна менеджерка громадської організації “Еколтава”.

“Вивільняється надзвичайна кількість токсичних речовин, які поглинула ця трава за минулі роки. Це – оксиди азоту, канцерогенні речовини, важкі метали. Це все спричиняє те, що люди починають частіше хворіти на астму, на хвороби дихальних шляхів, це інколи навіть спричиняє рецидиви онкозахворювань”, – сказала Маргарита Мостова, комунікаційна менеджерка ГО “Еколтава”.

Ось ця жінка спалює сухостої біля власного городу.

– Чому ви спалюєте листя, та ще й у такому об’ємі, якщо це заборонено? – запитали.

– Зараз заллю водою, – відповіла та.

Вогнище дійсно заливає водою.

Це – незаконно, сказав начальник Інспекції з контролю за благоустроєм.

“Щодо паління гілок і сухої трави – це заборонено. За це настає адміністративна відповідальність за статтею 152. У разі виявлення паління сухої трави, інспектор з контролю за благоустроєм відносно тієї особи, яку він виявив, складає адміністративний протокол, який направляє на адміністративну комісію для накладання на нього штрафу”, – сказав Антон Тонконог.

Цьогоріч, сказав чоловік, інспектори жодного разу протокол не складали.

Як поводитися з відходами природного походження, пояснила представниця “Еколтави”.

“Їх можна розпорошувати, якщо це приватна територія, на городах, на клумбах. І це стане природним гумусом. Ви просто вириваєте неподалік вашого двору яму, куди скидаєте органічні рештки природного походження: траву, листя, залишки їжі”, – пояснила Маргарита Мостова.

Спалювати – шкодити також і ґрунту, пояснила дівчина. Від високої температури він стає неродючим і потребує декількох років для відновлення.

Анастасія Мацько, Станіслав Пантелей, P.TV Полтавське Телебачення