Ціна на електроенергію для домогосподарств може вирости в рази

Ціна на електроенергію для українців зросте до 3,5 грн за кіловат-годину. Це станеться після остаточного запуску з 1 липня нової моделі реформованого енергоринку.

Підвищені тарифи будуть втричі більшими порівняно з нинішнім середньозваженим тарифом. Такого висновку дійшли енергетичні експерти і практики, адже ціни для промислових споживачів різко поповзли вгору відразу після запровадження з початку року нової моделі роздрібного енергоринку, який являє собою перший етап реформи, що здійснюється відповідно до Закону “Про ринок електричної енергії” (набув чинності в червні 2017 р.).

Економічний журналіст Наталка Прудка наголосила, що відповідно до положень цього закону ціни для побутових споживачів повинні зрівнятися з цінами для промислових підприємств.

Проте не виключено, що спочатку уряд стримуватиме різке подорожчання шляхом запровадження спеціальних обов’язків з постачання електроенергії за пільговими цінами окремим категоріям споживачів. Принаймні, як повідомила голова НКРЕКП Оксана Кривенко, регулятор уже готує відповідні пропозиції для Кабміну.