Чим чоловічий мозок відрізняється від жіночого

Жіночий мозок на три роки молодший мозку чоловіків-ровесників.

Дослідження метаболізму мозку провели у Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі, пише “Новое время”.

З віком метаболізм мозку сповільнюється. Цей процес відрізняється у представників різних статей. З віком мозок чоловіків зменшується швидше, ніж у жінок.

“Ми тільки починаємо розуміти, як різні пов’язані з підлогою чинники можуть впливати на траєкторію старіння мозку і як це може впливати на уразливість мозку до нейродегенеративних захворювань. Метаболізм мозку може допомогти нам зрозуміти відмінності, які ми бачимо між чоловіками і жінками з віком”, – каже доктор медичних наук, доцент кафедри радіології в Вашингтонському університеті Ману Гоял.

Вчені залучили до дослідження 205 осіб: 121 жінку і 84 чоловіки у віці від 20 до 82 років. Вони пройшли ПЕТ-сканування для вимірювання потоку кисню і глюкози в мозку.

Для кожного піддослідного визначили долю цукру, який виділяється для гліколізу в різних областях мозку. На основі отриманих даних шукали зв’язок між віком і метаболізмом мозку в жінок, і чоловіків.

Вони навчили алгоритм машинного навчання. Він порахував, що вік мозку у жінок в середньому на 3,8 року менше, ніж у чоловіків, а мозок чоловіка був на 2,4 роки старший їхнього справжнього віку.

Дані можуть означати, що причина, з якої жінки не відчувають такого сильного зниження пізнавальної здатності в зрілі роки, полягає в тому, що їх мозок “фактично молодший”.

Жіночий мозок швидше накопичує в собі уривки “білкового сміття”, через що прискорюється розвиток хвороби Альцгеймера. Вчені з Гарвардського університету (США) виявили, що тау-білок є своєрідним живильним середовищем для цього захворювання.