Чи має право лікар відмовитися від пацієнта: відповідь МОЗ

Неприпустимою відмова є, якщо пацієнту загрожує смерть

Якщо пацієнт не виконує медичних приписів, лікар має право відмовитися його лікувати. Однак допустимо це лише за умови, що життю пацієнта й здоров’ю людей, які його оточують, нічого не загрожує.

“Усі порушення мають бути зафіксовані й задокументовані, а задовільний стан здоров’я пацієнта підтверджений. Наприклад, якщо пацієнт порушує призначений режим, лікар має обов’язково фіксувати у карті, листку непрацездатності, іншій медичній документації вид порушення”, — повідомляє МОЗ України на своєму офіційному сайті.

Так само лікарям дозволяється діяти й у випадку, якщо пацієнт порушує правила внутрішнього розпорядку медичного закладу.

Неприпустимою відмова є, якщо пацієнту загрожує смерть або інші тяжкі наслідки.

“Пацієнти, які насправді потребують медичної допомоги, повинні її отримати. У невідкладних випадках, коли є реальна загроза життю людини, медики можуть і мають надавати таку допомогу без згоди пацієнта чи його законного представника”, — відзначають у МОЗ.

Відмовитися підписувати декларацію лікар має право, якщо вже набрав оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта це 2000 декларацій, сімейного лікаря — 1800, педіатра — 900.

Причиною для відмови не може бути місце реєстрації, відсутність паспорта, місце проживання в іншому населеному пункті, вік, стать, соціальний статус чи матеріальне становище пацієнта. Не має право відмовитися лікар також через історію хвороби людини чи наявність статусу тимчасово переміщеної особи.