Чому фрукти і овочі потрібні нам щодня

Рослинна їжа допомагає заповнювати дефіцит різних вітамінів і мікроелементів, а також вони містять клітковину і антиоксиданти.

Як показують дослідження, найбільш ефективними для профілактики раку і продовження життя є раціони, багаті свіжими фруктами і овочами. Лікарі по всьому світу радять їсти не менше 0,5 кілограма рослинної їжі в день. Для профілактики раку і хвороб серцево-судинної системи кращий середземноморський раціон, заснований на великій кількості рослинної їжі і цільних злаків. В цілому фрукти і овочі повинні складати близько третини здорового раціону.

Фахівці рекомендують включати в меню фрукти і овочі різних кольорів. Справа в тому, що кожен плід має свій склад і поживну цінність. І це впливає на його забарвлення. Так, червоні і оранжеві фрукти та овочі є джерелами вітамінів А і С. Крім того, на забарвлення плоду можуть впливати біологічні сполуки, які є потужними антиоксидантами. Тому важливо, щоб в раціоні були присутні різні види фруктів і овочів.

Крім вітамінів, мінералів і антиоксидантів, плоди містять ще один вкрай важливий компонент. Це клітковина. Рослинні волокна допомагають засвоєнню їжі, благотворно впливають на перистальтику кишечника і покращують його очищення. Але і це ще не все – клітковина гальмує засвоєння вуглеводів. Хоча багато фруктів і овочів багаті простими вуглеводами, клітковина допомагає уникнути різких стрибків рівня цукру в крові.

Джерело.