Чому шкідливо пити багато води: неочікувані висновки вчених

Надлишок рідини в організмі погано впливає на здоров’я та може бути смертельно небезпечним.

Фахівці наголошують, що нирки в змозі обробляти 800-1000 мл води на годину. Якщо цей показник вищий, то орган просто не справляється. Тоді з організму вимиваються вітаміни і мікроелементи, пише Medical Express.

У нирках є “сховище” для відфільтрованої води, яке забезпечує потрібну концентрацію сечі при нестачі вологи. Але коли регулярно вживати багато рідини, вони перестають “економити” і канали, створені для реабсорбаціі, з часом приходять в непридатність.

Також надмірна волога перенасичує клітини печінки і нирок, вони набухають і вже не так добре справляються зі своїми обов’язками. У зв’язку з цим можуть виникати набряки, що провокують підвищення кров’яного тиску в судинах. Як наслідок збою роботи серцево-судинної системи – головні болі. Волога затримується в лімфовузлах і знижується імунітет.

У Мелітополі Запорізької області дитина впала в кому, випивши 6 л води. У неділю, 24 березня, до інфекційного відділення лікарні доправили 6-річну дівчинку з підозрою на менінгіт. Тіло зводили судоми, втрачала свідомість.