Штрафи для ФОП, курс долара та як витратити “Вовину тисячу”. Економічні підсумки тижня

Українці від 60 років зможуть сплачувати комуналку грошима за вакцинацію проти коронавірусу в рамках програми “єПідтримка”.

Про це стало відомо у понеділок. Програму розширять у лютому. Також від 24 січня “ковідну тисячу” громадяни від 60 років можуть використати для придбання ліків в аптеках.

За третє щеплення від коронавірусу додатково нараховуватимуть 500 грн.

У вівторок під Верховною Радою розпочався мітинг ФОПів. Зібралося кілька сотень людей із білими прапорами на які нанесена назва бізнес-спільноти SaveФОП.

Підприємці вимагають прийняти законопроекти №5866 і 5866-1, які передбачають захист спрощеної системи оподаткування, обліку і звітності. Зокрема, скасувати обов’язкове використання касових апаратів у їхній діяльності. Переконують, що фіскалізація стане ударом по їхніх справах і доходах на фоні карантину і попередніх локдаунів.

Наступного дня влада пішла на деякі поступки. Йдеться про зменшення розміру штрафів за порушення використання реєстраторів розрахункових операцій.

“Установити РРО зобов’язані всі”, – пише голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Ті ФОПи, хто встановить РРО/ПРРО, протягом 2022 року у разі порушень платитимуть штрафи у розмірі 10% від установлених в законі. Хто не встановить — по повній. Жодних відтермінувань системи не буде, – наголосив він.

У четвер гривня на міжбанку подолала психологічний бар’єр — долар на міжбанківській валютній біржі торгувався по 29.

Попит підживлювався як унаслідок заявок імпортерів енергоносіїв, так і в основному завдяки нерезидентам. На їхню поведінку насамперед впливає інформація про загрозу відкритого наступу РФ на Україну.

Проте Нацбанк виходив з інтервенціями і на кінець тижня курсові коливання вдалося стабілізувати. На вечір п’ятниці міжбанк закрився на позначці 28,68-28,70 грн/дол.